Seria TRAGICZNYCH wypadków w Tarnowie i regionie. Nie żyją dwie osoby [AUDIO]

2020-08-01 15:20 Tomek Piszczek

W sobotę (1.08.) rano na skrzyżowaniu ulic Ablewicza z Jana Pawła II zginął 63-letni rowerzysta. Mężczyzna jechał ścieżką rowerową i zderzył się z autobusem skręcającym w drogę osiedlową. Z kolei w miejscowości Olszowa do wypadku doszło gdy 62-latek wjeżdżał ciągnikiem pod stromą górę. Pojazd się wywrócił i przygniótł kierowcę. Mężczyzna zginął na miejscu.

POSŁUCHAJ: O wypadku na ulicy Ablewicza mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

- Zgłoszenie o wypadku dostaliśmy około godziny 8-ej - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Na miejscu okazało się że to wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Autobusem kierowała 41-letnia kobieta, która skręcała w ulicę Ablewicza z ronda Reagana. Mężczyzna poruszał się ścieżką rowerową wzdłuż Alei Jana Pawła II. Doszło do zderzenia. Rowerzysta zginął na miejscu.

Z ustaleń policji wynika że kierująca autobusem była trzeźwa. W momencie wypadku przewoziła 3 pasażerów. Okoliczności tragicznego wypadku bada policja pod nadzorem prokuratora w Tarnowie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie grozi do 3 lat więzienia.

Dodajmy że to kolejny tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty. W środę 29 lipca wieczorem na drodze wojewódzkiej 975 w Wojniczu 25-letni kierujący samochodem osobowym potrącił 63-latka na rowerze, który przejeżdżał przez skrzyżowanie przecinające obwodnicę Wojnicza.

To jednak nie koniec tragicznych wypadków w regionie tarnowskim. Popołudniu w miejscowości Olszowa ciągnik przygniótł 62-letniego rolnika. Mężczyzna zginął na miejscu.

POSŁUCHAJ: O wypadku w miejscowości Olszowa mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

- W momencie wypadku mężczyzna przewoził bale siana - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Gdy pokonywał wzniesienie ciągnik się przewrócił i zjechał kilka metrów w dół. Traktorzysta został przygnieciony. Niestety nie udało się go uratować, mimo że na miejsce szybko dotarli członkowie jego rodziny i wydostali go spod pojazdu. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny.

Śledztwo w tej sprawie będą prowadzić policjanci z komisariatu w Wojniczu pod nadzorem prokuratury.

Powstanie Warszawskie. Groby młodych powstańców. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.