Seria GROŹNIE wyglądających dachowań na ulicach Tarnowa i Ciężkowic [ZDJĘCIA]

2020-05-21 12:20 Tomek Piszczek

Środowy wieczór 20 maja był bardzo niespokojny na trasach powiatu tarnowskiego. W ciągu godziny funkcjonariusze drogówki z komendy w Tarnowie musieli interweniować aż przy dwóch zdarzeniach, które zakończyły się dachowaniami uczestniczących w nich pojazdów. Na szczęście poza karoseriami osobówek nikt więcej nie ucierpiał w tych zdarzeniach.

Nieszczęścia chodzą parami

Do pierwszej sytuacji doszło w Tarnowie przed godziną 20:00. Kierująca Renault Twingo mieszkanka Powiśla Dąbrowskiego jadąc drogą krajową 73 w kierunku centrum miasta, na rondzie przy straży pożarnej z niewyjaśnionej przyczyny najechała na krawężnik i doprowadziła do wywrócenia pojazdu na dach. Miała jednak sporo szczęścia. Nie dość że nikomu nic się nie stało, to mocno wystraszoną kierującą Twingo tylko pouczono.

Kolejne zgłoszenie kilkadziesiąt minut później otrzymali policjanci z komisariatu w Ciężkowicach. Wezwano ich na miejsce dachowania BMW. Na skrzyżowaniu w kierunku Gorlic, około godziny 21.30, 19-letni kierowca z Tarnowa wymusił pierwszeństwo przejazdu na innym 19-latku. Ten ratując się przed zderzeniem, wykonał manewry obronne. Uniknął stłuczki, ale wylądował na dachu w przydrożnym rowie.

Przestroga dla innych kierujących

Tam również żaden z kierowców nie odniósł obrażeń. Natomiast chłopak, który doprowadził do niebezpiecznej sytuacji na drodze został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 złotych oraz 6 punktami karnymi. Przy tej okazji policjanci przypominają o dostosowaniu prędkości do obowiązujących przepisów oraz aktualnie panujących warunków drogowych. W zachowaniu bezpieczeństwa pomaga też stosownie zasady ograniczonego zaufania do innych kierujących.

Narodziny węży w Nowym Sączu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.