aresztowanie

i

Autor: Pixabay

Sąd poszukiwał go od kilku lat. Bochnianin wpadł podczas kontroli drogowej

2023-02-09 14:45

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Bochni zatrzymali poszukiwanego od kilku lat listem gończym mężczyznę. 27-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Wcześniej decyzję o jego ściganiu i ujęciu w celu odbycia kary 2 lat więzienia wydał Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim.

Poszukiwany listem gończym 27-latek wpadł podczas kontroli drogowej

W sobotę, 4 lutego 2023 roku, po godzinie 16:00 mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej w Bochni zatrzymali na jednej z tamtejszych ulic osobowe audi, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas kontroli sprawdzili trzeźwość 28-letniego kierowcy, a także jego uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Mundurowi wprowadzili również do bazy danych ich nazwiska. Wówczas okazało się, że podróżujący na fotelu pasażera 27-letni mieszkaniec Bochni jest od 2018 roku poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim. Mężczyzna od lat uchylał się od odpowiedzialności karnej za dokonanie kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Przez większość czasu przebywał poza granicami Polski, co utrudniało organom ścigania jego ujęcie i doprowadzenie do zakładu karnego.

Poszukiwany 27-latek został zatrzymany przez bocheńskich policjantów i przewieziony do więzienia, w którym spędzi najbliższe 2 lata.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak?
QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się
Tak ratują ludzi spod gruzów zawalonych domów. Psy ratownicze dają specjalny znak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE