Rzuchowa: Żywa szopka przy remizie OSP. Strażacy zapraszają do odwiedzin [ZDJĘCIA]

2020-12-24 12:00

Jeśli szukacie pomysłu na świąteczny spacer wybierzcie się do Rzuchowej. Strażacy z tamtejszej jednostki OSP przygotowali żywą szopkę przed swoją remizą. Odwiedzić ją będzie można tylko w święta. Do budowy wykorzystano niepotrzebne palety i gałęzie jodły. Nie brakuje kolorowej iluminacji i oczywiście zwierząt. Sprawdź jak prezentuje się instalacja.

POSŁUCHAJ: Do odwiedzenia żywej szopki zaprasza Piotr Żurowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzuchowej

- Pierwszy raz w historii naszej jednostki OSP wpadliśmy na taki pomysł. Chcemy w ten sposób umilić mieszkańcom ten świąteczny czas w dobie pandemii - zaprasza Piotr Żurowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzuchowej. Konstrukcja powstała na placu wewnętrznym remizy. Konstrukcja powstała ze starych desek i niepotrzebnych już palet. Powstały specjalne boksy dla zwierząt, które ozdobiliśmy gałęziami jodły i kolorowymi światełkami. W szopce zamieszka konie, króliki, dwa pawie indyjskie, baranki, kury i gołębie.

Przed pierwszą gwiazdką - świąteczne przygotowania

Żywa szopka przy remizie w Rzuchowej będzie czynna tylko przez dwa dni. Mieszkańcy będą ją mogli odwiedzać 25 i 26 grudnia w godzinach od 10:00 do 17:00. To jedna z nielicznych tego typu atrakcji w pobliżu Tarnowa. W związku z sytuacją epidemiologiczną zakonnicy z klasztoru Ojców Bernardynów zrezygnowali w tym roku z organizacji żywej szopki na terenie swojego ogrodu. Amatorzy tego typu atrakcji nie będą jednak musieli daleko szukać. Z Tarnowa do Rzuchowej samochodem można dotrzeć w ciągu kilkunastu minut.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ, jak dobrze znasz słowa polskich kolęd?

Pytanie 1 z 10
W "Przybieżeli do Betlejem" śpiewamy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE