Las nocą

i

Autor: TemperateSage/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Rzepiennik Strzyżewski: Zaginął w lesie. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili [AUDIO]

2022-04-08 9:00

Poszedł po drzewo do lasu. Gdy długo nie wracał, zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mieszkańca Rzepiennika Strzyżewskiego. Sytuacja miała miejsce w środę wieczorem. Akcja poszukiwawcza trwała kilka godzin. Jak udało się odnaleźć zaginionego?

Nocne poszukiwania zaginionego w lesie koło Ciężkowic

W środę, 6 kwietnia około godziny 21:00 policjanci z Ciężkowic otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 43-letniego mieszkańca Rzepiennika Strzyżewskiego. Z informacji od siostry zaginionego wynikało, że mężczyzna poszedł do pobliskiego lasu ciąć drzewo. Gdy długo nie wracał zaniepokojona rodzina wezwała na pomoc mundurowych. Ci zaraz po zgłoszeniu udali się w miejsce, gdzie miał pracować poszukiwany mężczyzna. Patrolowi nie udało się go jednak zlokalizować.

Wezwano posiłki z Tarnowa. Dyżurny skierował do poszukiwań przewodnika z psem służbowym oraz policjantów z noktowizorem. 

- Kolejne sprawdzenie wskazanego rejonu miało miejsce jeszcze przed północą. Jeden z policjantów usłyszał, na początku słaby i cichy, później wyraźniejszy głos wołający o pomoc. Poszedł w tym kierunku i święcąc latarką odnalazł w gęstych zaroślach 43-latka, który nie był już w stanie iść o własnych siłach. Policjanci biorący udział w poszukiwaniach wynieśli mężczyznę z trudnego terenu i przenieśli go do drogi, gdzie przyjechał zespół ratownictwa medycznego - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: Przebieg poszukiwań relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

Ratownicy medyczni udzielili osłabionemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Okazało się, że nie ma potrzeby transportowania go do szpitala. Mężczyzna bezpiecznie wrócił do domu razem z zaniepokojoną rodziną.

Tym razem akcja poszukiwawcza zakończyła się szczęśliwie. Policjanci odradzają jednak samotną prace w lesie. W razie wypadku czy zasłabnięcia czas oczekiwania na pomoc będzie dłuższy, bo zaginionego trudniej jest znaleźć.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Najsłynniejsze bajki i baśnie świata. Nawet dorośli powinni powalczyć o komplet punktów

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego: Jakiego koloru był Pikachu z Pokomenów?
ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE