Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie organizuje szkolenia

i

Autor: Radio ESKA

Rynek potrzebuje TYCH specjalistów. Powiatowy Urząd Pracy organizuje szkolenia

2022-06-23 16:31

Problemy ze znalezieniem pracy w Tarnowie to już przeszłość. Sytuacja powoli się zmienia. Teraz to praca szuka człowieka. Zwłaszcza takiego, który cały czas podnosi swoje kompetencje zawodowe. Mając to na uwadze Powiatowy Urząd Pracy organizuje specjalne szkolenia. Warto pomyśleć o dodatkowych kursach, żeby nie zostać w tyle.

Analiza rynku pracy nie pozostawia wątpliwości. Odnotowuje się niedobór pracowników, zwłaszcza wykwalifikowanych w konkretnej dziedzinie. Taka sytuacja dotyczy również Tarnowa i regionu. W ciągu ostatnich lat, między innymi przez pandemię, wystąpiły braki kadrowe, które pracodawcy starają się teraz uzupełnić.

Pracownicy są masowo poszukiwani. Dotyczy to szczególnie specjalistów. Dlatego tak ważne jest podnoszenie swoich kompetencji. Zgodnie z powiedzeniem człowiek uczy się przez całe życie. W myśl tej zasady Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie organizuje szkolenia. Mają one pomóc mieszkańcom w zdobyciu kwalifikacji pożądanych na rynku.

POSŁUCHAJ o szkoleniach mówi Paulina Kotacz z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie

– Cały czas są osoby zainteresowane pracą na naszym rodzimym rynku. Rynek się powoli odradza, nabiera tempa. Pracodawcy coraz częściej zgłaszają nam sytuację z brakami kadrowymi. Wychodzimy naprzeciw ich prośbom – wyjaśnia Paulina Kotacz z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

Kogo szukają pracodawcy?

Rynek niemal bez przerwy potrzebuje specjalistów z branży IT. Jednak nie jest to jedyna dziedzina, w której bez problemu można znaleźć pracę. Może to dziwić, ale w ostatnim czasie brakuje przedstawicieli standardowych zawodów.

– Patrząc na barometr zawodów, który co roku jest opracowywany, to tutaj są braki w zakresie budowlanki, gastronomii. Potrzebni są operatorzy maszyn, kierowcy, mechanicy i opiekunowie osób starszych – wylicza Paulina Kotacz.

Pracodawcy w powiecie tarnowskim szukają również:

  • elektryków,
  • magazynierów,
  • mechaników,
  • pracowników medycznych,
  • pracowników ds. rachunkowości i księgowości,
  • pracowników ochrony fizycznej.

Oferta Powiatowego Urzędu Pracy skierowana jest do bezrobotnych. Mowa tu o osobach zarówno do, jak i powyżej 30 roku życia. Skorzystają na niej szczególnie ci, którzy nie posiadają kwalifikacji zawodowych, albo utracili zdolność do wykonywania dotychczasowej pracy. To również szansa dla tych, którzy czują się wypaleni zawodowo.

Plan szkoleń można znaleźć na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. Test z geografii. Najpiękniejsze jeziora w Polsce. Odgadniesz ich nazwy?

Pytanie 1 z 10
Ponoć najpiękniej wygląda o świcie. Unosi się wtedy nam nim lekka mgła i wydawać by się mogło, że rozpościerają się przed nami morskie wody. Nic dziwnego, bo to największe w jezioro w Polsce czyli
Ogromny korek na al. Jerozolimskich. Powodem pożar autobusu przy dw. Zachodnim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE