Rusza przebudowa ulicy Szkotnik w Tarnowie. Kierowców i pieszych czekają utrudnienia [GALERIA]

2023-02-22 9:35

Rozpoczął się zapowiadany przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie pierwszy etap prac związanych z modernizacją ulicy Szkotnik. Jednakże, pomimo dużego zakresu planowanych robót drogowych, nie dojdzie do całkowitego zamknięcia trasy dla kierowców i pieszych. Natomiast w czwartek, 23 lutego 2023 roku, zostanie tam wprowadzona czasowa organizacja ruchu, z którą wiążą się objazdy i zmiana lokalizacji przejść dla pieszych.

Rozpoczęła się modernizacja ulicy Szkotnik w Tarnowie

Roboty drogowe będą prowadzone przez wykonawcę, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy, na ponad półkilometrowym odcinku ulicy Szkotnik. Zakres planowanych prac obejmie przebudowę jezdni, skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ulicą Mościckiego oraz południowego wlotu skrzyżowania z ulicą Szujskiego. W ramach inwestycji, wzdłuż remontowanego odcinka, powstanie ścieżka rowerowa, ciąg pieszych, a także nowe energooszczędne oświetlenie. Modernizację przejdzie również zatoka autobusowa, która stanie się bardziej funkcjonalna. Przebudowie ulegnie też infrastruktura podziemna.

Prace drogowców rozpoczną się po zachodniej stronie ulicy Szkotnik. Zostanie tam wprowadzony jeden kierunek ruchu na odcinku od ulicy Mościckiego do ulicy Szujskiego. Objazd do tych ulic zostanie poprowadzony od ulicy Klikowskiej ulicą Krasińskiego. Natomiast na skrzyżowaniu ulicy Krasińskiego z ulicą Krakowską dojdzie do zmiany pierwszeństwa przejazdu. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Szujskiego z ulicą Szkotnik będzie utrzymana. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Szujskiego z ulicą Mościckiego. Tam kierowanie ruchem będzie prowadzone ręcznie. Z kolei na ulicy Mościckiego, przed ulicą Szkotnik, zmienią się lokalizacje przejść dla pieszych. Nowe będą wyznaczone w większej odległości od skrzyżowania.

Po zakończeniu robot po stronie zachodniej, drogowcy przeniosą się na stronę wschodnią. Na przebudowywanym odcinku ulicy Szkotnik będzie wówczas obowiązywał jeden kierunek ruchu. W związku z prowadzonymi pracami kierowców i pieszych czekają spore utrudnienia. Będą oni musieli zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na wprowadzone oznakowanie tymczasowe. Najgorsza sytuacja będzie w rejonie skrzyżowania ulic Krakowskiej i Krasińskiego, a także na skrzyżowaniu z ulicą Szkotnik.

Modernizacja ulicy Szkotnik będzie kosztować ponad 11 800 000 złotych. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w wysokości około 4 390 000 złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Auta i marki motoryzacyjne na literę D. Diabelnie truDne zaDanie

Pytanie 1 z 10
Nie może być pytania o inną markę na start! Daewoo sponsorowało na przełomie wieków polski klub piłkarski. Jaki?
Ogólnopolski protest pielęgniarek i położnych - Tarnów 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE