żłobek

i

Autor: Łukasz Grygiel

Rodziców czeka słona podwyżka za żłobek

2021-12-14 9:57

Opłaty mają wzrosnąć ze 150 do 400 złotych. Miasto tłumaczy to podwyżkami opłat za media czy wzrostem wynagrodzeń.

Jeśli radni na grudniowej sesji przyjmą uchwałę o podwyżce, wzrośnie również opłata za wyżywienie z 5 do 7 złotych dziennie. Wiceprezydent Tarnowa Dorota Krakowska tłumaczy, że rodzice będą mogli starać się o zwrot kosztów, na co pozwoli im nowy program rządowy. Dodajmy, że każda dodatkowa godzina pobytu dziecka w żłobku miejskim będzie kosztować rodziców 20 złotych. Jeżeli radni przyjmą uchwałę, podwyżki za żłobek mają wejść od stycznia.

QUIZ. „Dzieciństwo w PRL”. Nadęta szkoła, czyli akademie i apele

Pytanie 1 z 10
Na spotkania z kombatantami, stanowiące odrębną kategorię przynudzania, uczniowie mówili:

- Jeśli chodzi o pierwsze dziecko do 12. miesiąca życia, to rodzic składa w ZUS-ie wniosek i ZUS bezpośrednio na wytypowany przez nas żłobek przekazuje opłatę. Tę opłatę może przeznaczyć do 400 złotych. Rodzic nie dostaje żadnych pieniędzy do ręki. Jeśli chodzi o drugie i kolejne dziecko, to rodzic ma prawo wyboru – albo tę opłatę przekazuje na żłobek bądź zatrudnia sobie nianię, bo w drugim i kolejnym dziecku nie tylko jest żłobek, ale można nie posyłać dziecka do żłobka, tylko zatrudnić sobie opiekunkę - mówi Dorota Krakowska, wiceprezydent Tarnowa. 

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"

Wystawa IPN - stan wojenny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE