prace drogowe

i

Autor: Krystian Janik

Inwestycje w Tarnowie

Centrum Tarnowa dalej będzie rozkopane. Remont ulicy Szkotnik z nowym terminem

2023-09-22 14:50

Ulica Szkotnik w centrum Tarnowa jeszcze długo będzie sprawiała problemy kierowcom. Według planu remont miał się zakończyć w październiku. Jednak po wielu miesiącach prac okazuje się, że wykonawca nie zdąży oddać gotowej trasy w zakładanym terminie. Modernizacja potrwa do końca roku.

Ulica Szkotnik przechodzi gruntowną modernizację od początku roku. W lutym została tam wprowadzona nowa organizacja ruchu i do tej pory kierowcy mogą się tam przemieszczać tylko w jednym kierunku. Sama jazda również sprawia problemy, ponieważ jedyny dostępny pas bardzo długo był pozbawiony asfaltowej nawierzchni.

Według wstępnych założeń zawartych w umowie przebudowa miała się zakończyć w październiku. Okazuje się jednak, że planowany termin musi zostać przesunięty, ponieważ wykonawca miał się mierzyć ze sporymi utrudnieniami w postaci niesprzyjającej pogody. Zdaniem Zarządu Dróg i Komunikacji jest to podstawa do wydłużenia okresu trwania prac.

- Umowa zawsze przewiduje możliwość zmiany terminu, jeżeli pogoda, w tym przypadku długotrwałe opady, skutecznie uniemożliwia prowadzenie robót. Wykonawca zawnioskował już o takie przesunięcie. Niemniej te prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku - zapewnia dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Artur Michałek.

Na ten moment na ulicy Szkotnik miały już zostać wykonane najważniejsze prace związane z infrastrukturą podziemną oraz budową kanalizacji deszczowej, co pozwala wykonawcy skupić się na samej jezdni. Pod koniec września rozpocznie się układanie nawierzchni.

Najbardziej realnym terminem zakończenia całej modernizacji ma być grudzień. To jednak nie oznacza, że kierowcy dalej będą musieli się liczyć z utrudnieniami. ZDiK nie wyklucza, że gdy tylko nawierzchnia będzie gotowa, zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy, a reszta inwestycji będzie realizowana na poboczach.

- Co prawda teraz może nie widać tego, że zbliżamy się do końca, ale te zasadnicze prace zostały już wykonane.  W tym czasie, w ślad za robotami związanymi z kanalizacją, wykonawca realizuje prace brukarskie w rejonie zajezdni. Perony dla autobusów są już przygotowywane na przejęcie ruchu. Nawierzchnia asfaltowa została częściowo wykonana, a w najbliższych dniach rozpocznie się ostatni etap - dodaje Artur Michałek.

Modernizacja ulicy Szkotnik kosztuje prawie 12 milionów złotych. Dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury wynosi 4,5 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Quiz do porannej kawy. Proste i przyjemne zagadki z wiedzy ogólnej

Pytanie 1 z 10
Z połączenia jakich podstawowych kolorów uzyskamy pomarańczowy?
Mateusz Gamrot o przyszłości w UFC: Nie chcę tam wracać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE