Ewa Tchórznicka i Jerzy Połomski

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe / Archiwum Fotograficzne Edwarda Hartwiga Ewa Tchórznicka i Jerzy Połomski podczas występu pt. "Historia z tancerką". Jerzy Połomski śpiewa piosenkę pt. "Bom bodibom"

QUIZ

Quiz. Pamiętasz największe hity z imprez w PRL? Wszyscy bawili się przy tych piosenkach!

2023-11-19 8:25

Polska muzyka w czasach PRL była prawdziwą kopalnią przebojów. Wiele z piosenek, które powstały w tamtym okresie, osiągnęło już status kultowych. W końcu chyba każdy z nas potrafi zaśpiewać choćby jeden utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego czy Maryli Rodowicz. Przygotowaliśmy dla was QUIZ ze znajomości piosenek, które rozbrzmiewały na każdej prywatce w PRL. Na wszystkie pytania odpowiedzą tylko prawdziwi znawcy!

Przy tych przebojach bawiono się na imprezach w PRL. Quiz z niezapomnianymi piosenkami

Polska muzyka w czasach PRL była nieodłącznym elementem spotkań towarzyskich. Niejednokrotnie rozjaśniała ona szarą, komunistyczną rzeczywistość. W tym czasie powstało mnóstwo przebojów, które do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością. Natomiast w PRL-u były grane na każdej prywatce i ochoczo wyśpiewywane przez zgromadzonych w lokalu czy mieszkaniu uczestników. Z głośników leciały nieśmiertelne hity: Maryli Rodowicz, Ireny Jarockiej, Alicji Majewskiej, Ewy Demarczyk, Zdzisławy Sośnickiej, Urszuli, Jerzego Połomskiego, Wojciecha Młynarskiego, Krzysztofa Krawczyka, Janusza Laskowskiego, Seweryna Krajewskiego, Tadeusza Wożniaka, Zbigniewa Wodeckiego Budki Suflera, Kombi, Lady Pani i wieli innych niezapomnianych artystów.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie największe polskie przeboje, które królowały na prywatkach w czasach PRL. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Przeboje z imprez w PRL. Przy tych piosenkach bawili się wszyscy!

Pytanie 1 z 10
Jerzy Połomski w piosence „Cała sala śpiewa z nami” z płyty „Daj!” z 1968 roku śpiewa: „Siedział pan, smętny pan, Taki, co to...”:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sylwestrowy zawrót głowy za czasów PRL. Tak wyglądały bale pod znakiem trwałej ondulacji i radzieckiego szampana [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Sekrety gwiazdy PRL Jonasza Kofty. Niewiarygodne, kiedy wyrobił dowód osobisty. Historia z Koprem
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE