Robert Gawiński

i

Autor: Wojciech Pędzich, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons Robert Gawliński podczas Sopot Top of the Top Festival 2022

QUIZ

Quiz. Największe przeboje Roberta Gawlińskiego i Wilków. Jak dobrze znasz te piosenki?

2023-10-13 14:05

Wilki są jednym z najlepszych polskich zespołów grających muzykę z pogranicza rocka i popu. Grupa założona przez Roberta Gawlińskiego, kompozytora i autora tekstów, znanego w latach 80. z występów w takich zespołach, jak: Madema, Made in Poland i Opera, jest kopalnią hitów. Wiele z nich przez lata podbijało listy przebojów i urosło do rangi kultowych. Specjalnie dla was przygotowaliśmy quiz ze znajomości najbardziej znanych piosenek Wilków i Roberta Gawlińskiego. Sprawdźcie, czy potraficie dokończyć te teksty!

Pamiętasz największe przeboje Roberta Gawlińskiego i Wilków. Quiz z tekstami kultowych piosenek

Wilki zostały założone przez Roberta Gawlińskiego w czerwcu 1991 roku. W pierwszym okresie działalności zespołu grali w nim m.in. Andrzej Zeńczewski, Piotr Kokosiński czy Robert Ochnio. Ostateczny skład Wilków ukształtował się jednak do nagraniu debiutanckiego krążka. Przez lata ulegał on przemianom, a obecnie, obok Roberta Gawlińskiego, na tworzą go: Beniamin Gawliński (gitara, instrumenty klawiszowe, wokal), Emanuel Gawliński (gitara basowa), Mikis Cupas (gitara), Maciej Gładysz (gitara) oraz Adam Kram (perkusja).

Wilki wydały do tej pory dziewięć albumów: „Wilki” (1992), „Przedmieścia” (1993), „Acousticus Rockus” (1994), „4” (2002), „Watra” (2004), „Obrazki” (2006), „Światło i mrok” (2012), „Przez dziewczyny” (2016) oraz „Wszyscy marzą o miłości” (2022). Ponadto Robert Gawliński pięć solowych płyt: „Solo” (1995), „Kwiaty jak relikwie” (1997), „X” (1998), „Gra” (1999) oraz „Kalejdoskop” (2010).

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie największe przeboje Wilków i Roberta Gawlińskiego. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Jak dobrze znasz największe przeboje Roberta Gawlińskiego i Wilków? Dokończ teksty tych piosenek!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Baśka”. „Magda – zło, Jolka mnie zagłaskałaby na śmierć, a Agnieszka....”

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Bal u Rafała. Tak bawiła się publiczność na koncercie Ralpha Kaminskiego w Tarnowie [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE