Muniek Staszczyk i Robert Gawliński

i

Autor: AKPA/Prończyk Muniek Staszczyk (T.Love) i Robert Gawliński (Wilki)

QUIZ

Quiz. Najlepsze polskie płyty rockowe lat 90. Jak dobrze pamiętasz te kultowe albumy?

2024-02-20 14:44

Polska muzyka rockowa w latach 90. przeszła prawdziwą metamorfozę. Klasyczny rock ciągle miał się dobrze, ale artyści coraz częściej sięgali po rocka alternatywnego, łączyli rocka z popem, ocierali się o metal, a także stawiali pierwsze kroki w britpopie. W latach 90. powstało wiele płyt, które ukształtowały polską scenę rockową. Przygotowaliśmy quiz, w którym przypominamy najważniejsze krążki z tamtego barwnego okresu. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi eksperci!

Jak dobrze pamiętasz najważniejsze polskie płyty rockowe lat 90.? Quiz

Lata 90. były w naszym kraju specyficzne pod wieloma względami. To właśnie wtedy kształtowała się rodzima popkultura, a artyści, szczególnie debiutanci, szybko stawali się jej ikonami. W tamtym okresie rynek muzyczny zalała fala albumów, a wiele z nich ma dzisiaj status kultowych. Spora ich część to dorobek zespołów rockowych, wśród których królowały w tamtym czasie takie składy, jak: IRA, Wilki, Myslovitz, Hey, O.N.A., Kult, Pidżama Porno, T.Love, Closterkeller, Varius Manx czy Acid Drinkres.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 15 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie najważniejsze płyty rockowe lat 90. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Najlepsze polskie płyty rockowe lat 90. Jak dobrze pamiętasz te kultowe albumy?

Pytanie 1 z 15
Który zespół rockowy wydał w 1992 roku płytę „King”?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Stare Dobre Małżeństwo zagrało w Centrum Sztuki Mościce [ZDJĘCIA]

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce