RAMBO

i

Autor: EAST NEWS

QUIZ

Quiz. Najlepsze filmy akcji lat 80. Jak dobrze pamiętasz klasyki ery VHS?

2023-11-25 10:42

Kino akcji lat 80. Czy rozpoznasz wszystkich bohaterów? Co wiesz o kultowych filmach akcji z lat 80.? Produkcje z tego okresu cieszyły się ogromną popularnością. Dla wielu osób widok na ekranie Sylvestra Stallone'a czy Arnolda Schwarzeneggera wywołuje łezkę w oku. Też oglądaliście z zapartych tchem te klasyki? Koniecznie sprawdźcie się w naszym quizie o kinie akcji lat 80.! Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi fani ery VHS!

Kultowe filmy akcji lat 80. Quiz dla prawdziwych fanów ery VHS!

Lata 80. przez wielu fanów kina akcji są uznawane za najlepszy czas dla tego typu produkcji. Właśnie wtedy powstało najwięcej filmów, które stały się absolutnymi klasykami złotej ety VHS, która rozpoczęła się w naszym kraju na przełomie lat 80. i 90. Na okładkach kaset wideo w osiedlowych wypożyczalniach królowali tacy twardziele, jak: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Chuck Norris, Michael Dudikoff, Steven Seagal, Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Patrick Swayze, Phillip Rhee, Eric Roberts, Lorenzo Lamas, Charles Bronson, Clint Eastwood, Bruce Willis, Carl Weathers czy Jean-Claude Van Damme. Wiele z filmów, które miały swoją premierę w latach 80., osiągnęło status kultowych. Wystarczy wspomnieć tylko takie produkcje, jak: „Rambo”, „Terminator”, „Czerwona gorączka”, „Czerwony Skorpion”, „Cobra”, „Commando”, „Zaginiony w akcji”, „Amerykański ninja”, „Krwawy sport”, „Kickboxer”, „Wykidajło”, „Predator”, „Najlepsi z najlepszych”, „Szklana pułapka” czy kolejne części „Rocky'ego”.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie kultowe filmy akcji powstałe w latach 80. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Jak dobrze pamiętasz kultowe filmy akcji lat 80.? Quiz dla prawdziwych fanów ery VHS!

Pytanie 1 z 10
Kim był John Matrix, w którego w filmie „Commando” wcielił się Arnold Schwarzenegger?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Piekło, Syberia, Betlejem. Oto najzabawniejsze nazwy miejscowości w Małopolsce! [GALERIA]

M jak miłość. Powrót Jacka Mileckiego do życia Marty. Barbara wystąpi przeciwko byłemu zięciowi! Znów będzie przez niego cierpiała?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE