Agnieszka Chylińska

i

Autor: AKPA/Prończyk Agnieszka Chylińska była w latach 90. ikoną polskiej popkultury

QUIZ

Quiz. Królowe polskiego rocka lat 90. Jak dobrze pamiętasz ich największe przeboje?

2024-02-23 14:54

Polska scena muzyczna przeszła w latach 90. prawdziwą transformację. Zachód drzwiami i oknami wkradał się do naszego kraju i kształtował rodzimą popkulturę. Zmieniła się również muzyka rockowa, która z buntowniczej machiny wymierzonej w szarzyznę PRL-u przeobraziła się w obraz pokolenia kolorowych lat 90. W naszym quizie przypominamy najlepsze rockowe wokalistki lat 90. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi fani!

Jak dobrze pamiętasz piosenki królowych polskiego rocka? Quiz

W latach 90. na polskiej scenie muzycznej pojawiło się wiele wokalistek rockowych, które zaczęły przejmować korony od królowych polskiego rocka z poprzedniej dekady. Oczywiście popularne w latach 80. piosenkarki wciąż cieszyły się ogromną sympatia fanów. Jednak to młode wokalistki, jak Katarzyna Nosowska, Agnieszka Chylińska, Kasia Stankiewicz, Renata Przemyk, Anja Orthodox czy Kasia Stankiewicz wyznaczały trendy w muzyce rockowej lat 90. Rzecz jasna doświadczone piosenkarki, jak Kora Jackowska czy Beata Kozidrak, wcale nie zamierzały pozostawać w tyle!

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie największe przeboje królowych polskiego rocka lat 90. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Królowe polskiego rocka lat 90. Jak dobrze pamiętasz ich przeboje?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Jestem silna” śpiewanego przez Agnieszkę Chylińską z grupą O.N.A. „Jedno już wiem, jestem silna tak. I tylko czasem...”

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Kasia Kowalska z koncertem MTV Unplugged Last Call w Centrum Sztuki Mościce [GALERIA]

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska