PWSZ w Tarnowie uruchamia dwa nowe kierunki. Trwa nabór uzupełniający

2021-09-22 14:30
Kampus PWSZ z lotu ptaka
Autor: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie Kampus PWSZ z lotu ptaka

Kosmetologia oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. To dwa nowe kierunki, które jeszcze w tym roku akademickim ​uruchomi Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. W tej sytuacji uczelnia zdecydowała się na przeprowadzenie naboru uzupełniającego. Ten właśnie się rozpoczął i potrwa do 11 października. Co trzeba zrobić?

Kosmetologia oraz Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na PWSZ w Tarnowie

Niezdecydowani mają jeszcze czas do 11 października. Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na ​studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Ma to związek z uruchomieniem przez uczelnię dwóch nowych kierunków - kosmetologii oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ten nabór odbywa się na tych samych zasadach co poprzednie. Trzeba wejść na stronę kandydat.pwsztar.edu.pl i postępować zgodnie z zawartymi tam instrukcjami.

- To już ostatnia szansa w tym roku, aby zostać studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Uruchamiamy rekrutację uzupełniającą. Potrwa ona od 22 września do 11 października. Powodem tego jest uzyskanie przez uczelnię uprawnień do prowadzenia kształcenia na dwóch nowych kierunkach. Mowa o kosmetologii. To studia I stopnia (licencjackie) w trybie stacjonarnym. Drugi kierunek to pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Tu mówimy o jednolitych, pięcioletnich studiach magisterskich w trybie zarówno stacjonarnym, jak i niestacjonarnym - wyjaśnia Piotr Kopa, rzecznik prasowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. 

Kosmetologia

To kierunek studiów I stopnia (licencjackie, stacjonarne) w ramach którego studenci uzyskają wiedzę ogólną z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu, a nawet społecznych oraz szczegółową z zakresu kosmetologii. W ramach studiów zostaną przygotowani do wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Co niezwykle istotne, poznają także zasady współpracy z lekarzami dermatologami oraz reguły przygotowywania i stosowania różnych preparatów kosmetycznych. Absolwenci zdobywają konieczne uprawnienia do prowadzenia własnej działalności lub pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach zajmujących się produkcją kosmetyków, czy ośrodkach SPA.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

To jednolite, pięcioletnie studia magisterskie. Podstawowym celem kształcenia na tym kierunku jest nabycie przez studentów kompetencji pozwalających na pełnienie roli społeczno-zawodowej nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z przygotowaniem merytorycznym, metodycznym i praktycznym do nauczania dzieci w przedszkolach i klasach I-III. Studia mają profil praktyczny. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów umożliwiają podjęcie pracy w charakterze nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w placówkach oświatowych publicznych i prywatnych.

12 października o godz. 10:00 rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatek i kandydatów na studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Nabór NIE BĘDZIE prowadzony na kierunkach:

  • Praca socjalna (I stopień, niestacjonarne i II stopień, stacjonarne),
  • Filologia romańska (I stopień, stacjonarne),
  • Filologia germańska (I stopień, niestacjonarne),
  • Filologia polska (II stopień, niestacjonarne),
  • Chemia stosowana inżynierska (I stopień, stacjonarne),
  • Wychowanie fizyczne (II stopień, niestacjonarne),
  • Grafika (I stopień stacjonarne)

Od 22 września do 11 października można rekrutować się na pozostałe kierunki w ofercie PWSZ w Tarnowie. Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest on-line według tych samych zasad, co rekrutacje podstawowa i dodatkowa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czy znasz stolice wszystkich województw? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 16
Miastem wojewódzkim mazowieckiego jest?
Raport z anteny 22.09, godz.10