Psy z azylu też zasługują na dobrą karmę. Apel do darczyńców [WIDEO]

2020-02-11 16:46
azyl
Autor: Tomasz Piszczek Tarnowski Azyl dla Psów i Kotów

Pracownicy tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów apelują do darczyńców, którzy kupują karmę dla ich podopiecznych, by uważnie czytali etykiety na opakowaniach i wybierali te, które mają dobry skład. W ubiegłym roku z różnego rodzaju zbiórek do tarnowskiego azylu trafiło 5 ton karmy. Tymczasem tylko 300 kilogramów spełniało wymogi zbilansowanej diety dla zwierząt.

Do Azylu w formie pomocy najczęściej trafia karma. Pochodzi ona ze zbiórek robionych przez szkoły, organizacje, a także od indywidualnych darczyńców. Niestety, sporo karmy, szczególnie tej taniej, dyskontowej, praktycznie nie nadaje się dla zwierząt. Nie zaspokaja ich potrzeb odżywczych. Ponadto może wywoływać biegunki i inne dolegliwości trawienne, które następnie wymagają kosztownego leczenia.

Co zatem zrobić żeby pomóc i nie zaszkodzić? - Czytajmy skład na opakowaniu takiej karmy - radzi kierownik tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów Adrian Starzyk i dodaje - najważniejsze żeby ilość mięsa w tym pokarmie była jak największa. Żeby zawierała witaminy, a nie jakieś włókna czy produkty pochodzenia mięsnego. Jeśli widzimy że tych składników jest niewiele to od razu powinno nam się rzucić w oczy. Tu naprawdę nie liczy się ilość, ale jakość podawanego zwierzętom jedzenia.

Zwierzaki w azylu poza adopcją można też wesprzeć przychodząc i zabierając je na spacer, czy bawiąc się z nimi na specjalnych wybiegach. A poza karmą można przynieść także miski, smycze, obroże oraz inne potrzebne gadżety. Obecnie w placówce przy ulicy Komunalnej na adopcję czeka ponad dziewięćdziesiąt psów i kilkanaście kotów. Psy i koty można obejrzeć także na stronie internetowej azylu oraz profilu na Facebooku.

Dlaczego jakość karmy podawanej zwierzętom jest taka ważna? Posłuchaj rozmowy z kierownikiem Azylu dla Psów i Kotów w Tarnowie Adrianem Starzykiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE