Przyjmą 300 pacjentów dziennie. Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie [AUDIO]

2021-04-20 13:26 Justyna Świderska
Szczepienie
Autor: whitesession/Pixabay/cc0 Punkt Szczepień Powszechnych powstaje w Burzynie koło Tuchowa

W gminie Tuchów ma powstać Punkt Szczepień Powszechnych. Zlokalizowany będzie w budynku Domu Kultury w pobliskim Burzynie. Obiekt ma wygodny dojazd i parking. Mają w nim pracować trzy zespoły szczepienne. Wszystko jest już gotowe, teraz gmina czeka na kontrolę NFZ i pozytywną opinię, która pozwoli na uruchomienie rejestracji chętnych i rozpoczęcie szczepień.

Na Punkt Szczepień Powszechnych wybrano budynek Domu Kultury w Burzynie. Obiekt wprawdzie nie jest zlokalizowany w centrum miasta, ale ma dogodny dojazd. Chętni będą mieli o dyspozycji duży parking. Obiekt został już odpowiednio przygotowany, wydzielono pomieszczenia, konieczne do prowadzenia szczepień i zakupiono niezbędny sprzęt. Obsługą punktu zajmie się Centrum Zdrowia Tuchów. Docelowo w punkcie w Burzynie będzie można szczepić nawet 300 osób dziennie. Ma być on czynny od poniedziałku do niedzieli, od 8:00 do 18:00. To ukłon w stronę osób, które w tygodniu przebywają na wyjazdach i delegacjach i tylko w weekendy będą mogły skorzystać z oferty szczepień.

POSŁUCHAJ: O Punkcie Szczepień Masowych w Burzynie mówi Łukasz Giemza, koordynator gminny szczepień

- Punkt jest położony trochę na uboczu, czyli nie będzie konieczności, żeby te wszystkie osoby przyjeżdżały do centrum Tuchowa i musiały szukać miejsca do zaparkowania samochodu. Przy Domu Kultury w Burzynie teren jest wydzielony tylko i wyłącznie do organizacji Punktu Szczepień Masowych. Tam przewidziane są miejsca parkingowe. Sam budynek został podzielony na część, gdzie jest poczekalnia dla osób, które będą wypełniały ankiety, tam będą się przygotowywały do tego szczepienia. Druga sala to pomieszczenie, gzie wykonywane będą szczepienia, a wcześniej kwalifikacja. Pomieszczenie jest podzielone na poszczególne boksy – wyjaśnia Łukasz Giemza, gminny koordynator do spraw szczepień w Tuchowie.

Otwarcie Pilotażowego Punktu Szczepień w Żarach

Władze Tuchowa już kilka dni temu otrzymały informację, że po analizie dokonanej przez małopolski NFZ, propozycja uruchomienia punktu szczepień w Burzynie została zaakceptowana i wstępnie przyjęta. Ze strony gminy i operatora punktu, czyli Centrum Zdrowia Tuchów, przygotowania zostały dopięte na ostatni guzik.

„Aktualnie oczekujemy na przeprowadzenie kontroli przez pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie zgodności przygotowania punktu z wytycznymi, a następnie wydanie pozytywnej opinii pozwalającej na rozpoczęcie szczepień. W przypadku otrzymania takowej, już za kilka dni rozpocznie się rejestracja pacjentów, a następnie szczepienia. O szczegółach będziemy informować na bieżąco” - czytamy na oficjalnym profilu gminy Tuchów.

Dodam, że w skali całego kraju wstępnie zaakceptowanych zostało 471 lokalizacji Punktów Szczepień Powszechnych, spełniających założenia i kryteria programu. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania ma być finansowany z budżetu państwa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl