Przygodówka w słowiańskim klimacie. W Ciężkowicach powstaje gra komputerowa [WIDEO, AUDIO]

2020-05-14 8:18
The End of The Sun
Autor: The End of The Sun/materiały prasowe W plenerach Pogórza Ciężkowickiego powstaje słowiaństa gra fantasy

"The End of The Sun” to przygodowa gra fantasy osadzona w świecie słowiańskich mitów, obrządków i wierzeń. Tłem akcji są malownicze tereny woj. małopolskiego, takie jak Skamieniałe Miasto, Pogórze Ciężkowickie i Zalipie. Twórcy pracują nad projektem od trzech lat. Właśnie rozpoczęli zbiórkę na "Kickstarterze", by dokończyć prace i wydać grę.

W „The End of The Sun” gracz wciela się w postać Żercy obdarzonego zdolnością podróżowania w czasie oraz wiedzą o Navi, czyli przestrzeni, gdzie kształtują się ludzkie losy. Przybywa do tajemniczej wioski w celu odnalezienia osobliwego zbiega. Fabuła rozgrywki to seria tajemniczych zdarzeń, dziejących się na granicy rzeczywistości i mitu.

Aby oddać słowiański klimat, twórcy odwiedzili polskie muzea etnograficzne, gdzie zeskanowali setki przedmiotów oraz całe budynki, które następnie umieścili w grze. Zeskanowali również elementy otoczenia naturalnego. Gracze odnajdą więc w rozgrywce charakterystyczne skały ze Skamieniałego Miasta, chaty ze skansenów czy zalipiańskie malatury kwiatowe. Podczas poznawania fabuły można doświadczyć nie tylko wciągającej historii, ale przy okazji przyjrzeć się dawno zapomnianym codziennym czynnościom i przedmiotom, nieużywanym już w dzisiejszych czasach.

Nad grą „The End of The Sun” od trzech lat pracuje troje twórców: Jakub Machowski, Kinga Rąpała i Hubert Motyka. 6 maja ekipa uruchomiła zbiórkę na Kicstarterze. Pieniądze są potrzebne na dokończenie prac i wydanie gry. Jej premiera planowana jest na czerwiec przyszłego (2021) roku. Inicjatorzy mają nadzieję, że gra oprócz dostarczenia rozrywki, przyczyni się do promocji Pogórza i regionu tarnowskiego.

Posłuchaj twórcy słowiańskiej gry komputerowej - Jakuba Machowskiego
COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE