Przygarniał koty, żeby je katować. 26-latek ŚCIGANY przez prokuraturę

2022-08-17 12:28
TOZ ostrzega przed fałszywym miłośnikiem zwierząt
Autor: Pixabay

Tarnowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ostrzega przed nieostrożnym oddawaniem czworonogów do adopcji. Prokuratura zajmuje się właśnie sprawą 26-latka, który w brutalny sposób znęca się nad kotami. Mężczyzna przygarnia zwierzęta za pośrednictwem serwisów internetowych, by następnie je uśmiercać.

Oddając zwierzęta do adopcji trzeba być szczególnie ostrożnym. Pokazują to ostatnie przypadki osób, które zamieszczały w internecie informacje o możliwości przygarnięcia kotów. Zamiast trafić w dobre ręce, czworonogi stały się ofiarami 26-latka z gminy Pilzno, który je katował i brutalnie uśmiercał. Ostrzeżenie przed fałszywym miłośnikiem zwierząt zamieścił działający w Tarnowie oddział TOZ.

Jak podają przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, po komunikacie internauci zgłosili kolejne niepokojące sytuacje, z którymi mieli do czynienia. Zdziwił ich fakt, że kontaktujące się z nimi osoby, chciały przygarniać nie tylko kilka zwierząt naraz, ale również ciężarne kotki. Okazuje się, że to ten sam mężczyzna, który używał różnych nazwisk. Sprawca miał się również podawać za swojego sąsiada.

Jeszcze nie wiadomo, od jak dawna trwa ten proceder. Śledczy próbują też ustalić, ile dokładnie zwierząt zostało padło ofiarą 26-latka. Konieczne może się okazać przeszukanie terenu wokół jego domu, gdzie mogą się znajdować zakopane szczątki. Na ten moment mężczyzna ukrywa się przed policją. Jednak jego schwytanie powinno być kwestią czasu, ponieważ mundurowi znają już jego tożsamość.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Jak dobrze znasz seriale HBO? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 7
"Gra o tron": który z tych bohaterów nigdy nie był Królem Północy?
Gra o tron
Ciekawostka przyrodnicza w centrum Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE