Przybywa zakażonych - 16 kolejnych przypadków w Tuchowie i 1 w Tarnowie [AUDIO]

2020-06-16 19:16 Justyna Świderska
Koronawirus higiena
Autor: Justyna Świderska Coraz więcej zakażonych Tuchowie i Tarnowie

Niepokojące wiadomości napływają z Tuchowa. Niestety, ognisko zakażenia koronawirusem rozszerza się. We wtorek (16 czerwca) burmistrz miasta na swoim profilu społecznościowym poinformowała o potwierdzeniu kolejnych 16 przypadków. Dotyczą one zarówno osób z Domu Pogodnej Jesieni, redemptorystów jak i mieszkańców Tuchowa. Potwierdzono też kolejny przypadek w Tarnowie.

Wykonane testy potwierdziły obecność koronawirusa u 6 pensjonariuszy Domu Pogodnej Jesieni, 4 sióstr zakonnych, 2 opiekunek świeckich z tej placówki, 1 ojca redemptorysty i 3 mieszkańców gminy Tuchów – napisała na swoim profilu społecznościowym Magdalena Marszałek.

Jednocześnie burmistrz Marszałek apeluje do mieszkańców o wzmożoną ostrożność, noszenie maseczek ochronnych, dezynfekowanie rąk i unikanie kontaktów w dużych skupiskach osób.

- W tym czasie wiele zależy od wspólnej odpowiedzialności mieszkańców. Warto stosować się do zasad, żeby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówi burmistrz Marszałek.

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Tuchowie - mówi burmistrz Magdalena Marszałek

Tymczasem również we wtorek potwierdzono kolejny przypadek koronawirusa w Tarnowie. Pozytywny wynik testu ma mężczyzna, który pracuje jako kasjer w markecie budowlanym Leroy Merlin. Od tygodnia przebywa na zwolnieniu. Sklep zostanie zdezynfekowany, ale nie będzie zamknięty.

Nowy basen w Katowicach ma system wykrywania utonięć