Sąd w Tarnowie

i

Autor: Tomasz Piszczek O losie mężczyzn zdecyduje tarnowski sąd

Przez nich WYSKOCZYŁ z trzeciego piętra. Akt OSKARŻENIA przeciwko mężczyznom, którzy zaatakowali tarnowianina

2022-07-22 13:00

Ratując się przed napaścią kolegów wyskoczył z okna na trzecim piętrze. Jest akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom, którzy dotkliwie pobili i pozbawili wolności 28-letniego tarnowianina. Sytuacja miała miejsce pod koniec 2021 roku w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Waryńskiego. Podczas imprezy doszło do awantury.

Akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom

Tarnowska prokuratura oskarża Kamila Z. i Dominika T. o pobicie i pozbawienie wolności. 29 czerwca do sądu w Tarnowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyznom, którzy 28 grudnia 2021 roku w Tarnowie zaatakowali i brutalnie pobili 28-latka. Tarnowianin, nie mogąc wyjść z mieszkania przy ulicy Waryńskiego postanowił uciec wyskakując z okna na 3. piętrze. W wyniku upadku z dużej wysokości odniósł poważne obrażenia. Miał połamane obie nogi oraz uszkodzony kręgosłup. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji ratowników udało się go uratować.

Z ustaleń śledztwa wynika, że feralnego dnia trzej mężczyźni spotkali się w mieszkaniu jednego z nich i wspólnie spożywali alkohol. Podczas imprezy doszło do kłótni, która zakończyła się bójką. 21-latek oraz 19-latek zaatakowali starszego kolegę i brutalnie go pobili i przetrzymywali wbrew jego woli w mieszkaniu. Nie mogąc się wydostać mężczyzna uciekł wyskakując przez okno. Tak na prawdę nie wiadomo co było przyczyną sporu między mężczyznami.

- Źródłem tej sytuacji był prawdopodobnie spór, który w trakcie tej imprezy wyłonił się między mężczyznami. Trudno jednoznacznie stwierdzić jaki był powód awantury, która się tam wywiązała. Wiadomo natomiast, że oskarżeni przetrzymywali 28-latka wbrew jego woli. Z tego powodu ratował się ucieczką przez okno. W wyniku skoku z dużej wysokości tarnowianin odniósł poważne obrażenia - tłumaczy Marcin Stępień, Prokurator Rejonowy w Tarnowie.

Mężczyźni odpowiedzą za pobicie i pozbawienie wolności kolegi, z którym imprezowali, a także nieumyślne spowodowania obrażeń jego ciała. Grozi im do 5 lat więzienia. Sprawcy przyznali się jednak do winy i chcą dobrowolnie poddać karze. Złożyli wnioski o wymierzenie im kar 6 miesięcy więzienia oraz prac społecznych. Te ostatnie mieli by podjąć po wyjściu na wolność przez 2 lata po 24 godziny miesięcznie.

Dodajmy, że gdy doszło do awantury wszyscy uczestnicy imprezy w mieszkaniu przy ulicy Waryńskiego byli nietrzeźwi. Ponadto w mieszkaniu znaleziono narkotyki. Jeden z oskarżonych, Kamil Z. był wcześniej karany.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Ich głosy i przeboje śpiewał każdy. Znasz nazwiska liderów tych legendarnych zespołów?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kurt Cobain zasłynął jako wokalista...
Miechowice Wielkie: tragedia w gminnej oczyszczalni ścieków. Podczas pracy utopiło się dwóch pracowników
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE