Tarnów ulica Mrożka

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa (www.tarnow.pl)

Tarnów ma w planach remonty ulic

Przebudowa ulicy Mrożka w Tarnowie. Miasto ma w planach również remont ulic Batorego i Nowy Świat

2023-03-21 7:55

Tarnów rozpoczyna przygotowania do przebudowy części ulicy Mrożka. Niebawem dojdzie do ogłoszenia przetargu, który wyłoni wykonawcę tego zadania. Miasto otrzymało na ten cel ponad 750 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Oznacza to, że dofinansowanie pokryje połowę kosztów, bowiem oszacowana wartość projektu wynosi ponad 1,5 miliona złotych.

Przebudowa ulicy Mrożka w Tarnowie. Miasto już niebawem ogłosi przetarg

Miasto, jak informuje tarnowski magistrat, rozpoczęło przygotowania do przebudowy ulicy Mrożka. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji. Przygotowane projekty przewidują zbudowanie na Piaskówce 160-metrowego odcinka ulicy Mrożka i przeprowadzenie wzdłuż niego ciągu pieszo-rowerowego, położonego na wschód od alei Piaskowej. Tarnów otrzymał na ten cel 752 119 złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co pokryję połowę kosztów inwestycji.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie stara się również o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przeprowadzenie remontów ulicy Batorego oraz odcinka ulicy Nowy Świat biegnącego wzdłuż Parku Strzeleckiego.

— Kompleksowo zostały już wyremontowane dwa odcinki ulicy Nowy Świat. Nowa nawierzchnia jezdni, a częściowo również chodniki zostały położone na większości tej ulicy, od ulicy Słowackiego do Krakowskiej. Modernizacji wymaga jeszcze odcinek łączący ulice Romanowicza ze Słowackiego. Wzdłuż niego planowana jest budowa ścieżki rowerowej — mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Przebudowa ulicy Batorego jest jednym z projektów, który od dłuższego czasu czeka na realizację. Jest to jednak uzależnione od możliwości budżetowych miasta. Remont tego ciągu komunikacyjnego będzie prowadzony pod nadzorem konserwatora zabytków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Czy znasz stolice wszystkich województw w Polsce?

Pytanie 1 z 16
Bydgoszcz to stolica... ?
M jak miłość. Pierwsza noc Magdy i Andrzeja po zdradzie. Namiętne pocałunki i finał, na który wszyscy czekal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE