Prom w Otfinowie unieruchomiony na 10 tygodni. Kierowców czekają objazdy. Którędy?

2021-05-18 11:28
Prom w Siedliszowicach zamknięty
Autor: Łukasz Grygiel Objazd poprowadzi na most na Dunajcu w Biskupicach Radłowskich

Przeprawę w ciągu drogi powiatowej relacji Dąbrowa Tarnowska-Otfinów czeka generalny remont. Konieczne jest też odnowienie licencji. Kierowcy będą zmuszeni nieco wydłużyć swoją trasę.

Przegląd promu wykonywany jest co pięć lat. By żegluga morska mogła dopuścić go do dalszego kursowania konieczny jest generalny remont.

- Będzie polegał na pomalowaniu promu, wymienieniu elementów drewnianych, pospawaniu pewnych elementów. Prom będzie musiał być wyciągnięty z wody i ponownie po badaniach technicznych zwodowany – tłumaczy Stanisław Pyzdek z powiatowego zarząd dróg w Tarnowie.

Utrudnienia dla kierowców potrwają nawet 10 tygodni. Gdzie kierować się na objazd?

- Kierowcy muszą korzystać z objazdu, kierując się na most na Dunajcu w Biskupicach Radłowskich w ciągu Drogi Wojewódzkiej nr 975. Od czerwca wydłużymy też godziny pracy promu w Siedliszowicach. Będzie działał od 5. rano do 20.00 – dodaje Stanisław Pyzdek.

Zamknięcie promu w Otfinowie zaplanowano 20 maja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE