Prezydent Tarnowa zostanie odwołany? Referendum może odbyć się w przyszłym roku

2021-09-09 12:15
Urząd miejski w Tarnowie
Autor: ŁG Referendum o odwołanie prezydenta Tarnowa może odbyć się w przyszłym roku

W Tarnowie powstał komitet referendalny. Jego członkowie zamierzają zebrać pod wnioskiem o odwołanie prezydenta Tarnowa, co najmniej 9 tysięcy podpisów. Według przyjętego kalendarza - referendum może się odbyć w drugiej połowie 2022 roku.

W inauguracyjnym spotkaniu komitetu referendalnego było obecnych ok. 25 osób. Członkowie zadeklarowali zebranie ok. 3 tysięcy podpisów. Wkrótce zaplanowano spotkanie z drugą grupą.

- Do grudnia tego roku chcemy stworzyć cztery takie zespoły po 25 osób, każdy zbierze ok. 3 tys. podpisów, czyli w sumie 12 tysięcy podpisów - mówi Marek Ciesielczyk - inicjator referendum i miejski radny.

Referendum mogłoby się odbyć między kwietniem a połową czerwca przyszłego roku. Wszystko uzależnione jest od tempa pracy i decyzji komisarza wyborczego.

- Prezydent już nie dwa, ale nawet trzy razy nie otrzymał wotum zaufania. Wydaje się, że ta operacja ma sens, ponieważ te dwa ostatnie lata pokazały, że jakikolwiek dialog z prezydentem nie jest możliwy – dodaje Marek Ciesielczyk.

 

Członkowie komitetu referendalnego wspomnianych 9 tysięcy podpisów zamierzają zbierać od lutego do końca marca.

Czy jesteś odporny na ból?

Pytanie 1 z 8
Jak często odczuwasz ból?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE