Modernizacja ulicy Pasterskiej

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa

Inwestycje w Tarnowie

Prace na ulicy Pasterskiej jeszcze się nie kończą. Modernizacja może potrwać dłużej

2023-09-20 15:18

Ulica Pasterska od początku roku przechodzi gruntowną i kosztowną modernizację. Dla kierowców i pasażerów komunikacji publicznej jest to jednak poważny problem, ponieważ trasa łączy Mościce i Zbylitowską Górę. Dlatego tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji poprosił wykonawcę o zdanie relacji z postępu prac. Okazuje się, że roboty mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy.

Przygotowania do prac przeprowadzono jeszcze w ubiegłym roku, kiedy na ulicy Pasterskiej wycięto kilkadziesiąt drzew kolidujących z projektem modernizacji. Już wtedy zapowiedziano, że inwestycja będzie wyjątkowo czasochłonna i skomplikowana. Pokazały to kolejne miesiące. Przebudowę rozpoczęto w styczniu b.r. i do tej pory nie poinformowano o konkretnym terminie oddania gotowej ulicy.

Z tego powodu Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie zgłosił się do wykonawcy, aby ten zdał raport z postępu prac. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedsiębiorstwo, modernizacja ulicy Pasterskiej powinna się zakończyć jeszcze w tym roku. Zaznaczono jednak, że w grę wchodzi nawet grudzień, pomimo tego że pierwsze zapowiedzi dawały nadzieję na wcześniejszy termin. Zgodnie z prawem wykonawca ma też możliwość ubiegania się o wydłużenie czasu inwestycji.

– Większość czasu, w którym prowadzono prace, spożytkowano na budowę kolektora, usuwanie kolizji oraz modernizację sieci Tarnowskich Wodociągów. W związku z tym czas procedowania tego remontu wydłużył się. Teraz są wykonywane prace typowo drogowe, czyli stabilizacja, podbudowa i krawężniki – tłumaczy Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Poinformowano również, że w tym rejonie mogą się pojawić jeszcze dodatkowe utrudnienia. Nie zadowala to zarówno kierowców, dla których ulica Pasterska jest najwygodniejszym łącznikiem Zbylitowskiej Góry z Mościcami, jak również pasażerów MPK. W związku z remontem ZDiK musiał wprowadzić spore zmiany i ograniczenia na poszczególnych liniach. Niewykluczone, że komunikacja publiczna będzie mogła w pełni korzystać z tej trasy dopiero w styczniu.

– Oczywiście każdy jeden dzień, kiedy będzie można tam jeździć autobusami, wykorzystamy na wprowadzenie linii komunikacyjnej. To niekoniecznie musi się wiązać z tym, że dopiero 1 stycznia uruchomimy tam przewozy. Jeżeli tylko wykonawca odda do użytku nowy przebieg drogi wraz z remontowanym odcinkiem, na pewno powrócą tam regularne kursy – zapewnia Artur Michałek.

Koszt modernizacji ulicy Pasterskiej to ponad 6 milionów złotych, z czego połowa pochodzi z budżetu miasta. Remont zakłada wymianę konstrukcji drogi i położenie nowej nawierzchni, wybudowanie chodników wraz ze ścieżką rowerową i trzema zatokami autobusowymi, a także poszerzenie całej ulicy. Ma się również zmienić przebieg końcowego odcinka, który zostanie włączony do skrzyżowania ulicy Mokrej i ulicy Pszennej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Quiz. Jak dobrze znasz seriale z PRL-u? Tylko najlepsi zdobędą 10/10!

Pytanie 1 z 10
Gdzie pojawiała się postać mężczyzny, który zbierał "suchy chleb dla konia"?
Stan i perspektywy polskiej gospodarki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE