Pozytywna opinia Ministerstwa. Tarnowska ANS będzie kształcić prawników

2022-07-11 17:00
Na ANS w Tarnowie można studiować prawo
Autor: Wojciech Gardoń

ANS w Tarnowie uruchomi nowy kierunek – prawo. Uczelnia otrzymała pozytywną opinię z Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dla tegorocznych kandydatów przygotowano łącznie 160 miejsc. Rekrutacja już ruszyła.

Tarnowska uczelnia z nowym kierunkiem

Na ANS będzie można studiować prawo. Taką informacją podzieliły się władze tarnowskiej uczelni. Akademia uzyskała bowiem pozytywną decyzję PKA oraz Ministerstwa, dzięki czemu zostaną uruchomione jednolite studia magisterskie. Kształcenie na tym kierunku obejmuje 10 semestrów. Oznacza to, że „pierwsi tarnowscy prawnicy” opuszczą mury uczelni za 5 lat.

To już 27 kierunek w ofercie ANS. Tak jak pozostałe będzie miał on charakter praktyczny. Studenci znaczną część czasu spędzą nie na zajęciach, ale w instytucjach, które bezpośrednio przygotują ich do wykonywania zawodu. Przyszli prawnicy znajdą miejsce do odbycia praktyk nie tylko w Tarnowie. Będą mogli wybrać placówki w Dąbrowie Tarnowskiej, Tuchowie i Nowym Sączu.

– Myślę, że bardzo to wzmocni nasz rynek tarnowski. Będziemy mieli prawników, a wiemy, że jest taka potrzeba. Dobrze wiemy, że nic nie można zrobić bez wiedzy prawnej. Cieszymy się, że robiliśmy kolejny krok na drodze rozwoju naszej akademii. Czekamy teraz na kolejne pozytywne decyzje Ministerstwa i Polskiej Komisji Akredytacyjnej – przyznaje Małgorzata Kołpa, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Tarnowski nie znaczy gorszy

Władze uczelni zapewniają, że nowy kierunek pod względem jakości kształcenia nie będzie ustępował innym uczelniom w regionie, a nawet w Polsce. Są również plany, żeby utworzyć salę sądową do symulacji rozpraw i posiedzeń. Absolwenci będą mieli do wyboru 6 aplikacji, m.in. adwokacką, komorniczą i notarialną. Natomiast o edukację przyszłych prawników zadbają wykładowcy z Kielc, Warszawy oraz Krakowa.

Prawo na tarnowskiej ANS będzie mogło studiować 160 osób. 100 miejsc przygotowano dla studentów kształcących się w trybie stacjonarnym. Z pozostałych skorzystają osoby, które chcą kontynuować swoją edukację w trybie zaocznym. Rekrutacja ruszyła już dzisiaj (11.07) o godzinie 12:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Jedzenie na literę C

Pytanie 1 z 18
Cynamon to przyprawa z:
Betonoza w centrum Szczecina. Tak wygląda Plac Rodła po remoncie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE