Straż Pożarna w akcji

i

Autor: AndrzejRembowski/Pixabay/cc0 Pożar w szpitalu w Krakowie. Ewakuowano pacjentów

POŻAR w tarnowskich Azotach. Słup CZARNEGO dymu unosił się nad fabryką

2021-10-25 13:00

Kłęby czarnego dymu unosiły się w poniedziałek 25 października przed południem nad tarnowskimi Azotami. Na terenie fabryki doszło do pożaru. Jak informuje biuro prasowe firmy - sytuacja jest już opanowana.

Kłęby czarnego dymu nad Grupą Azoty w Tarnowie

Pożar w zakładach azotowych w Tarnowie. ​Mieszkańcy miasta i regionu mogli zaobserwować słup czarnego dymu unoszący się nad siedzibą firmy w Mościcach. Ogień pojawił się w poniedziałek 25 października przed południem. W akcji gaśniczej brały udział zastępy zakładowej straży pożarnej. Wezwano też posiłki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Sytuację dość szybko udało się opanować.

Oświadczenie Grupy Azoty S.A.

- Informujemy, że w dniu 25.10.2021r. ok. godz. 11:00 miało miejsce zdarzenie w obszarze dzierżawionym przez Grupę Azoty S.A. innej spółce. Podczas prac spawalniczych doszło do zapłonu resztek ścieków na tacy pod zbiornikiem ścieków na terenie Chemicznej Oczyszczalni Ścieków. Pożar trwał ok. 15 minut. W wyniku pożaru poszkodowana była jedna osoba, która objęta została opieką medyczną Mościckiego Centrum Medycznego. Nie odnotowano skażenia środowiska. W zdarzeniu uczestniczyły siły zewnętrznej Państwowej Straży Pożarnej. Pożar został ugaszony siłami własnymi Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty S.A. - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Grupę Azoty S.A.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Jedzenie w przysłowiach ukryte! Uzupełnij brakujące słowa i sprawdź czy zdobędziesz komplet punktów!

Pytanie 1 z 21
Kto ma chleb, znajdzie i ........ do niego.
Olsztyn. Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE