Wiadomości z regionu

Pożar drewnianego domu pod Brzeskiem. Z ogniem walczyło blisko 30 strażaków [GALERIA]

2023-06-09 12:15

W miejscowości Łęki, położonej w powiecie brzeskim, w gminie Borzęcin, doszło do pożaru drewnianego domu jednorodzinnego. Płomienie pojawiły się w nocy z środy, 7 czerwca, na czwartek, 8 czerwca 2023 roku. Na miejscu zdarzenia pojawiło się blisko 30 strażaków, którzy podjęli walkę z rozprzestrzeniającymi się płomieniami. Jednak, pomimo starań służb ratunkowych, budynku nie udało się uratować.

Powiat brzeski. Pożar drewnianego domu w Łękach

W nocy z środy na czwartek (7/8 czerwca 2023 roku) w miejscowości Łęki, położonej nieopodal Brzeska, doszło do pożaru drewnianego domu rodzinnego. Ogień pojawił się najpierw na dachu, a następnie zajął ściany i pomieszczenia. Właścicielowi udało się w porę opuścić płonący budynek i wezwać służby ratunkowe. Na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej. Jednak w chwili przybycia strażaków płomienie zdążyły rozprzestrzenić się po całej konstrukcji. Przeprowadzona akcja gaśnicza nie pomogła ocalić drewnianego domu, a ostateczny bilans strat został oszacowany na 250 tysięcy złotych.

Przy gaszeniu pożaru pracowało blisko 30 strażaków z: JRG Brzesko, OSP Przyborów, OSP Szczepanów, OSP Borzęcin Górny oraz OSP Łęki. Ponadto na miejscu pojawili się policjanci oraz pogotowie energetyczne. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wybuchu ognia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Śledczy badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Quiz. Ich Troje, Feel, Ania Wyszkoni. Jak dobrze pamiętasz polskie przeboje po 2000 roku?

Pytanie 1 z 10
Piotr Kupicha w przeboju „Jak anioła głos”, pochodzącym z debiutanckiej płyty grupy Feel pt. „Feel” z 2007 roku, śpiewa, że jego dobytek to:
Hurgada: rekin zjadł rosyjskiego turystę. Jest oficjalne potwierdzenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE