Powalczą o puchar Małgorzaty Glinki. Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej [AUDIO]

2021-06-11 14:20 Justyna Świderska
Siatkówka
Autor: TaniaVdB/Pixabay/cc0 Ponad 150 zawodniczek przyjedzie walczyć o Puchar Małgorzaty Glinki

Do miasta nad Białą przyjadą zawodniczki z całej Polski. Już w ten weekend (12 i 13 czerwca) w Tarnowie rozgrywany będzie Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej. Zmaganiom w hali I Liceum Ogólnokształcącego będzie się przyglądała sama Małgorzata Glinka, o której puchar będzie toczyła się walka. Chętni będą mogli przyjść, kibicować, a nawet zrobić sobie zdjęcie z mistrzynią.

Organizatorzy już odliczają godziny do pierwszego pojedynku. Zawody organizuje Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Tarnów. Turniej będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych. W sobotę w turnieju dwójek zmierzą się zawodniczki z rocznika 2010 i młodsze. Natomiast dziewczyny z rocznika 2009 i młodsze powalczą w niedzielę w turnieju trójek. W sumie podczas dwudniowej imprezy na parkiecie zmierzy się ponad 50 zespołów.

POSŁUCHAJ: O turnieju siatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki mówi Urszula Świerczek, organizatorka

Gościem specjalnym wydarzenia będzie sama Małgorzata Glinka, która zapowiedziała przyjazd do Tarnowa. To jedna z najlepszych polskich siatkarek i zawodniczek na świecie. Ma na swoim koncie pona 280 występów w reprezentacji Polski, może się poszczycić dwoma tytułami mistrzyni Europy, dwoma zwycięstwami w Lidze Mistrzów, zdobyciem pucharu CEV oraz występem na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Doprowadzenie kierowcy, który prawie potrącił chłopca na hulajnodze

- Już nie możemy się doczekać spotkania z panią Małgorzatą Glinką. Dla zawodniczek, a są to dziewczynki z klasy czwartej szkoły podstawowej, to wielkie przeżycie spotkać się twarzą w twarz ze swoją idolką i wielkim autorytetem sportowym. Zwłaszcza, że pani Małgosia będzie obecna na hali, będzie dopingować zespoły, a także udzielać rad technicznych. Starsze dziewczęta już przygotowują pytania do mistrzyni, szykują też gadżety na autografy, dla nich to również ważne wydarzenie – mówi Urszula Świerczek, trenerka i organizatorka turnieju.

Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki będzie rozgrywany w sobotę i niedzielę (12 i 13 czerwca) w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi widownia nie może być zajęta w całości. Jednak mimo ograniczeń organizatorzy zapraszają, aby przyjść, obejrzeć zmagania i pokibicować młodym zawodniczkom. Kibice także będą mogli się spotkać z Małgorzatą Glinką, zadać pytania a nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Sportowa rywalizacja w obu kategoriach będzie się zaczynać o godzinie 9:30. Za wszystkie zespoły trzymamy kciuki!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl