Potrzebują 50 tysięcy. Zrzutka na remont trybuny stadionu MKS Tarnovia [AUDIO]

2021-06-22 13:51
Piłka nożna
Autor: AnnRos/Pixabay/cc0 Klub MKS Tarnovia Tarnów liczy na wsparcie kibiców

Najpierw sukces, a potem kłopot. Kobieca drużyna piłki nożnej Tarnovia Tarnów awansowała w maju do Ekstraligi. Zwycięstwo sprawiło, że klub musi, zgodnie z wymogami PZPN, dostosować swój stadion i jego zaplecze do ekstraligowych wymogów. Tymczasem obiekt przy Bandrowskiego od wielu lat nie był remontowany i wymaga gruntownych prac. Klub szuka sponsorów, ale liczy też na wsparcie kibiców.

Polski Związek Piłki Nożnej stawia określone wymogi, którym trzeba sprostać. Remontu wymagają szatnie i łazienki, trzeba wygospodarować miejsce na dodatkowe sanitariaty, bo jest ich za mało, wymalować ściany, naprawić ogrodzenie nadwyrężone przez kibiców przez lata dopingowania drużyn. Dodatkowych, gruntownych prac wymagają trybuny. Betonowe stopnie, na których leżą drewniane deski trzeba zastąpić pojedynczymi krzesełkami z trudnopalnego tworzywa. Aby cała konstrukcja wytrzymała dłużej, koniecznie trzeba rozebrać wszystko do fundamentów i postawić na nowo. To ogrom prac, który wymaga sporych nakładów. Niestety, klubowi brakuje pieniędzy.

Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia

- Sądzę, że te trybuny nie były remontowane od czasów, kiedy zostały postawione na obiekcie. Jako klub miejski otrzymujemy dotacje celowe z miasta. Pieniądze z nich możemy wydawać na sport, stroje, przejazdy, ewentualnie wynajęcie boiska, ale nie możemy ani złotówki przeznaczyć na remont stadionu. Dlatego szukamy sponsorów, założyliśmy też zrzutkę internetową, aby zebrać przynajmniej część środków potrzebnych na remont trybuny. Szacunkowy koszt całości to ponad 50 tysięcy złotych. Nie chcemy robić kosmetycznych napraw, bo za dwa trzy lata trzeba będzie wszystko robić od nowa, a klubu na to nie stać - mówi Magdalena Pasek, prezes MKS Tarnovia Tarnów.

POSŁUCHAJ: o remoncie stadionu mówi Magdalena Pasek, prezes MKS Tarnovia

Zbiórka pieniędzy trwa. We wtorek przed południem licznik pokazywał nieco ponad 2 tysiące złotych, z zakładanych 25 tysięcy. Tymczasem czas nagli, bo niektóre prace trzeba zamknąć jeszcze w czerwcu, zaś całość zakończyć do połowy lipca. Mimo szczytu prac budowlanych i remontowych, klubowi udało się znaleźć wykonawcę remontu. To związany z klubem od lat kibic, który zadeklarował, że odłoży chwilowowszystkie swoje dotychczasowe zobowiązania i pomoże w wykonaniu koniecznych prac. Trzeba jednak zorganizować fundusze na uregulowanie należności za wykonane remonty. Dlatego MKS Tarnovia Tarnów liczy na wsparcie mieszkańców Tarnowa i regionu. Działacze przekonują, że remont nie tylko dostosuje obiekt do wymogów PZPN, ale poprawi warunki treningów i rozgrywania spotkań dla licznych zawodników. Zrzutkę znajdziecie TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE