zima

i

Autor: Pixabay

Potężna zima wraca do Tarnowa! Przed nami mroźny ostatni tydzień ferii

2023-02-03 13:00

Mroźna zima zaatakuje Tarnów jeszcze w drugim tygodniu ferii. Temperatury spadną do ponad -10 stopni Celsjusza, a jeszcze w najbliższy weekend śnieg będzie padał całymi dniami. Prognozy meteorologów przewidują, że przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść około 10 centymetrów. Natomiast dwucyfrowe ujemne temperatury pojawią się w połowie następnego tygodnia.

Zima wraca do Tarnowa. Przed nami ponad 10-stopniowe mrozy i opady śniegu

Według przewidywanych prognoz długoterminowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie już w najbliższy weekend do Tarnowa powróci mroźna zima. W sobotę, 4 lutego, w ciągu dnia wystąpią w godzinach przedpołudniowych słabe opady deszcze ze śniegiem. Natomiast po południu będzie padał już sam śnieg. Temperatura spadnie nieznacznie poniżej zera, a w najchłodniejszym momencie dnia termometry pokażą -4 stopnie Celsjusza. Znacznie zimniej będzie w niedzielę, 5 lutego. Możemy się wtedy spodziewać odczytów niższych niż -7 stopni Celsjusza. Przez większość dnia będzie utrzymywać się całkowite zachmurzenie, a opady śniegu będą słabe, ale regularne.

Długoterminowa prognoza pogody dla Tarnowa, przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wskazuje, że rekordowo niska temperatura zostanie odnotowana w drugiej połowie następnego tygodnia. W czwartek, 9 lutego, termometry pokażą nad ranem ponad -10 stopnia Celsjusza. Podobnie będzie w piątek, 10 lutego. Wtedy należy się spodziewać ujemnych odczytów na poziomie -10 stopni. Jednak nadchodzący tydzień nie upłynie pod znakiem opadów śniegu. Pomiędzy poniedziałkiem, 6 lutego, a środę, 8 lutego, będzie pochmurno. Natomiast końcówka tygodnia będzie słoneczna, ale bardzo mroźna.

W niniejszym artykule podajemy prognozę zgodną z odczytami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie z dnia 3 lutego 2023 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Te dobranocki oglądały wszystkie dzieci. Co pamiętasz z kultowych wieczorynek?

Pytanie 1 z 12
Na początek łatwizna. Jak miała na imię koleżanka Bolka i Lolka?
QUIZ. Te dobranocki oglądała cała Polska. Co pamiętasz z kultowych wieczorynek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE