Rozpoczynają się Dni Miasta Tarnowa

i

Autor: Wojciech Gardoń

Pora ŚWIĘTOWAĆ Dni Miasta Tarnowa. Jakie czekają nas wydarzenia?

2022-06-22 19:37

Tarnów będzie obchodził swoje święto. Najbliższe dni odbędą się pod znakiem atrakcji. Czekają nas koncerty, festiwale i seanse filmowe. Przyznane zostaną również Nagrody Miasta Tarnowa. Jednym słowem – powracają Zdearzenia znane wszystkim sprzed pandemii.

Na takie Dni Miasta Tarnowa wszyscy czekali. Po raz pierwszy od dwóch lat zaprezentuje się na nich szeroki wachlarz atrakcji. Do tej pory obostrzenia nie pozwalały na to, by obchody tarnowskiego święta odbywały się tak, jak na to zasługują. Teraz Zdearzenia powoli wracają do znanej nam formy. Podsumowując – tego lata będzie się działo.

W tym roku jeszcze nie zdecydowano się na organizację dużych festiwali. Jednak lista zaplanowanych atrakcji w pełni to rekompensuje. Pierwsze wydarzenia odbędą się już w czwartek 23 czerwca.

– Tych aktywności jest bardzo dużo. Nie organizujemy jeszcze imprez o charakterze masowym, czyli tak jak to było jeszcze kilka lat temu na tarnowskich Błoniach. Do tych projektów chcemy wrócić w przyszłym roku, natomiast teraz przyzwyczajamy mieszkańców do tego, że spotykamy się wspólnie na wydarzeniach w wielu miejscach – tłumaczy Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.

Na czwartek zaplanowano otwarcie specjalnej wystawy, która do Tarnowa przyleciała prosto z Dubaju. W tym dniu odbędzie się koncert SMRock w Amfiteatrze Letnim. Natomiast w Centrum Sztuki Mościce zagra Stare Dobre Małżeństwo.

Piątek (24.06)  rozpocznie się od Jarmarku Galicyjskiego, na którym będzie można podziwiać rękodzieło i lokalne produkty. W Amfiteatrze Letnim odbędzie się kolejny koncert, tym razem połączony z Galą Nagród Miasta Tarnowa w Dziedzinie Kultury. Dzień zakończy spektakl plenerowy Teatru KTO.

W sobotę (25.06) do całej masy wydarzeń dołączy koncert Hao Rao – chińskiego finalisty ostatniego Konkursu Chopinowskiego. Do tego odbędzie się przez wielu wyczekiwana… intronizacja Króla Kurkowego.

Na świętowanie w niedzielę (26.06) zaprasza Wojtek Klich z zespołem. Natomiast w Parku Strzeleckim będzie można potańczyć. Zbliża się bowiem pierwsze letnie Silent Disco w Tarnowie.

Jakby tego było mało, kolejne atrakcje oferuje Kino Marzenie, które przygotowało specjalne seanse filmowe. Na dodatek w najbliższych dniach odbędzie się Festiwal Kuchni i Kultur Świata. To jednak nie koniec atrakcji. Pełny harmonogram znajdziecie TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czy pamiętasz stare odcinki "Idola"? Pierwszy sezon był 20 lat temu!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki był skład jurorski pierwszej edycji "idola?
Kongres 590 - Paweł Majewski, prezes ENEA | Pieniądze To Nie Wszystko Extra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE