40 mln zł dla powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego

i

Autor: Wojciech Gardoń

wiadomości

Ponad 40 milionów złotych dla gmin z powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego. Będzie kilkadziesiąt inwestycji

2023-09-21 15:05

Właśnie przyznano środki z kolejnej edycji Programu Inwestycji Strategicznych oraz Sportowej Polski. Do powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego trafiło w sumie ponad 40 milionów złotych. Za otrzymane środki 12 samorządów i podmiotów rozpocznie realizację szeregu inwestycji, w tym remontów dróg, budowę kanalizacji i doposażenie infrastruktury komunalnej w miejscowościach popegeerowskich.

Łączna kwota rozdysponowana na zadania w powiecie tarnowskim i dąbrowskim opiewa na około 44 mln złotych. Ponad 36 milionów trafiło do popegeerowskich samorządów, które mają w sumie wykonać kilkanaście inwestycji. Ponad 7 milionów przyznano z kolei podmiotom z regionu w ramach Sportowej Polski.

– Przebudowa, rozbudowa, remont i modernizacja dróg powiatowych, gminnych i wewnętrznych. Budowa boiska wielofunkcyjnego i sieci kanalizacji sanitarnej. Ścieżka pieszo-rowerowa. Doposażenie infrastruktury komunalnej. Wymiana wodociągu. To część zadań, które zostaną zrealizowane na terenie powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego dzięki dofinansowaniu – mówi wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Inwestycje na terenie powiatu tarnowskiego dofinansowane w tej edycji to:  remont drogi powiatowej nr 1385K relacji Jasło - Ryglice - Tuchów na odcinku Ryglice – Tuchów (3,9 mln zł), budowa układu drogowego wraz z odwodnieniem na osiedlu koło szkoły w Rzuchowej (3 mln zł), modernizacja dróg, miejsc postojowych i placów przy budynkach użyteczności publicznej oraz budowa i modernizacja chodników na terenie gminy (3 mln zł), budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Łękawicy (ponad 1,3 mln zł), stworzenie na ścieżki pieszo-rowerową przy zbiorniku Korzeń w Skrzyszowie (1,2 mln zł), modernizacja i doposażenie infrastruktury komunalnej w miejscowościach popegeerowskich w gminie (2 mln zł), rozpoczęcie I etapu kompleksowej rozbudowy drogi gminnej nr 202316K i 202201K Zabłędza – Piotrkowice (2,5 mln zł), przebudowa dróg gminnych wew. w Łęgu Tarnowskim i Niedomicach, modernizacja dr K203540 w Odporyszowie oraz rozbudowę dr K203529 w Sieradzy ( w sumie 3 mln zł).

Najwyższe dofinansowanie przyznane zostało powiatowi dąbrowskiemu. Jest to prawie 3,9 mln zł na remont ciągu dróg powiatowych Ujście Jezuickie – Borusowa oraz Zawierzbie – Kozłów – Szczucin. Oprócz tego jest to kwota 3 ml zł dla Gręboszowa na przebudowę dróg gminnych i wewnętrznych na terenie gminy oraz 2,7 mln na podobne remonty dla gminy Szczucin. Dofinansowaniem może się też pochwalić gmina Olesno, która na II etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy otrzymała 3 mln zł.

Transza środków przeznaczona na inwestycje sportowe trafiła do gminy Dąbrowa Tarnowska, gminy Tarnów, gminy Tuchów oraz Akademii Unii Tarnów, która otrzymała wcześniej zapowiadane 6 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Quiz: jak dobrze znasz legendarnych piłkarzy?

Pytanie 1 z 10
Kto to jest?
Robert Lewandowski
Dariusz Michalczewski ostro o freak-fightach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE