Skałka

i

Autor: Justyna Świderska Mieszkańcy dzielą się pomysłami na tereny wokół Skałki

Ponad 150 propozycji! Mieszkańcy mają pomysły na ciekawe zagospodarowanie terenu [AUDIO]

2021-05-10 13:51

Mieszkańcy Tuchowa odpowiedzieli na apel urzędników i wzięli udział w specjalnej ankiecie. Przedstawiciele magistratu pytali w niej o pomysły na zagospodarowanie około 6-hektarowego terenu w pobliżu Skałki, rekreacyjno-spacerowej ścieżki, z której od ubiegłego roku można już korzystać. Propozycje są bardzo ciekawe, wiele z pomysłów nadaje się do realizacji. Co może powstać w tym miejscu? Sprawdź!

Ponad 150 propozycji. Tyle pomysłów nadesłali do Urzędu Miasta w Tuchowie mieszkańcy. To ich wizje inwestycji, które magistrat mógłby zrealizować w rejonie Skałki, popularnej ścieżki spacerowej, która w ubiegłym roku została ponownie udostępniona do użytku po gruntownej modernizacji. Urzędnicy zaprosili mieszkańców do współpracy, bo jak twierdzą, chcą żeby tuchowianie mieli swój udział w decydowaniu o przyszłości tego terenu. Ma to być trochę inna forma budżetu partycypacyjnego.

POSŁUCHAJ: O pomysłach na tereny wokół spacerowej Skałki mówi Magalena Marszałek, burmistrz Tuchowa

- Nie chcemy w tym miejscu tworzyć na siłę czegoś dla urzędników, ale interesuje nas zdanie mieszkańców, jesteśmy ciekawi, czego im w tamtym miejscu brakuje. Pomysłów jest bardzo wiele, niektóre bardzo ciekawe. Wśród zgłoszonych propozycji są między innymi sztuczna plaża, ścianka wspinaczkowa, plać zabaw, zaciszne miejsce dla seniorów, ale także skatepark, kurtyny wodne, ścieżka przyrodnicza czy ogród sensoryczny. Pojawiła się też tężnia solankowa, lodowisko, chatki do morsowania a nawet trasa rowerowa i biegowa czy kort tenisowy – wylicza Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Zmodernizowana Skałka w Tuchowie czeka na spacerowiczów

Miłośnicy aktywnego wypoczynku widzieliby w sąsiedztwie Skałki pump track i plac do takich dyscyplin, jak parkour i street workout. Ich zdaniem przydałaby się też tyrolka. Ci, którzy wolą bardziej leniwą rekreację optują za leżakami, alejkami spacerowymi i ławeczkami, na których będzie można odpoczywać. Zdaniem części tuchowian miejsce sprzyja grom logicznym na świeżym powietrzu, zatem proponują stoliki do gry w szachy.

Wśród propozycji, jakie mieszkańcy przesłali w ankietach do tuchowskiego Urzędu Miasta znalazły się również zupełnie nowe inwestycje, takie jak plac treningowy i spacerowy dla psów Agility, fontanna, a także wiata z miejscem do grillowania. Baza pomysłów jest więc bogata. Urzędnicy przyznają, że wiele z propozycji jest ciekawa i nadaje się do realizacji. Zapewniają, że teren, na którym mają powstać obiekty nie jest zalewowy, mimo bliskiego sąsiedztwa rzeki Biała. Teraz baza pomysłów posłuży urzędnikom do określenia zakresu prac projektowych. Propozycje będą nadal konsultowane z mieszkańcami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?