Podróże

Pomniki przyrody w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Jakie drzewa rosną w najbardziej zielonym miejscu w mieście? [GALERIA]

2023-11-07 14:40

Park Strzelecki w Tarnowie, położony w obrębie ulic Słowackiego, Piłsudskiego, Romanowicza i Nowy Świat, jest jednym z najpopularniejszych w mieście terenów zielonych. Znajdują się w nim jedne z najbardziej reprezentatywnych obiektów na mapie Tarnowa. Warto odnotować mauzoleum generała Józefa Bema, fontannę „Hebe z lwami” czy Pałacyk Strzelecki, w którym mieści się siedziba BWA. Jednak esencję tego miejsca stanową pomniki przyrody. Jakie drzewa i krzewy rosną w Parku Strzeleckim? Sprawdźcie w naszej galerii.

Pomniki przyrody w Parku Strzeleckim w Tarnowie

Park Strzelecki należy do najpopularniejszych terenów zielonych na mapie Tarnowa. To miejsce od początku, czyli od 1866 roku, pełni funkcję spacerowego ogrodu miejskiego. Latem 2021 roku zakończyła się trwająca od wiosny 2018 roku rewitalizacja Parku Strzeleckiego, podczas której m.in. uporządkowano tamtejszą roślinność i odnowiono szlaki dla spacerowiczów. Dzięki temu udało się przywrócić temu miejscu dawny blask, co sprawiło przede wszystkim wyeksponowanie drzew i krzewów, będących pomnikami przyrody.

Jakie drzewa i krzewy znajdują się w Parku Strzeleckim w Tarnowie?

Park Strzelecki jest dużym obszarem zieleni, na którym znajduje się wiele starych drzew i bogata fauna. Drzewostan tego niezwykle urokliwego miejskiego ogrodu składa się głównie z klonów, gatunków rodzimych (zwyczajny, jawor i polny) i obcych (srebrzysty, jesionolistny), a także rzadko występującego w kraju klonu kapadockiego. Wśród drzew z różnych części świata możemy spotkać również takie gatunki, jak: tulipanowiec amerykański, platan, choina kanadyjska czy daglezje, miłorzęby japońskie oraz kasztanowce białe. Niektóre drzewa, przede wszystkim klony i dęby, mają nawet ponad sto lat.

Jakie drzewa i krzewy, będące pomnikami przyrody, znajdują się jeszcze w Parku Strzeleckim w Tarnowie? Sprawdźcie w naszej galerii.

Drzewa i krzewy w Parku Strzeleckim w Tarnowie [GALERIA]

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Spacer ścieżką w koronach drzew - Ciężkowice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE