Półtora tysiąca chętnych! Jutro rusza Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie [AUDIO]

2021-05-04 14:08 Justyna Świderska

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Jutro (środa – 5 maja) zacznie działać Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie koło Tuchowa. Dziennie będzie mogło tu zostać zaszczepionych przeciwko COVID-19 nawet 300 osób. Na potrzeby punktu przystosowano budynek miejscowego Domu Kultury. Jak dotąd, chętnych nie brakuje.

W budynku Domu Kultury w Burzynie, gdzie powstał Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych, wydzielono wejścia i osobne wyjścia dla pacjentów, a także trzy punkty, w których będzie odbywała się kwalifikacja i szczepienie. Zainteresowani będą mieli do dyspozycji parking i miejsce, w którym po szczepieniu spędzą około kwadransa. To po to, by sprawdzić reakcję na szczepionkę i upewnić się, że nie występują żadne niepożądane objawy. Chętnych do szczepienia jest sporo – już zarejestrowało się blisko półtora tysiąca osób.

POSŁUCHAJ: O uruchomieniu punktu szczepień w Burzynie mówi Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa

- Bardzo mnie cieszy takie duże zainteresowanie szczepieniami. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że tych obaw jest coraz mniej. Nie ma żadnej rejonizacji, więc zapraszam nie tylko mieszkańców Tuchowa i okolic do korzystania z tego punktu w Burzynie, ale przede wszystkim mieszkańców południowych gmin naszego regionu. Oni do Tarnowa będą mieli znacznie dalej, a tutaj jest wygodny dojazd, parking dla pacjentów, więc zachęcam. Za organizację punktu odpowiada Centrum Zdrowia Tuchów, z którym współpracujemy już nie pierwszy raz, to jest gwarant tego, że punkt będzie dobrze działał – mówi Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Maturzyści z Warszawy opowiadają o egzaminie z języka polskiego

Na razie przygotowano trzy stanowiska, na których będą pracować i przyjmować pacjentów zespoły szczepienne. Dziennie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Burzynie preparat będzie mogło przyjąć około 300 osób. Jeśli jednak zainteresowanie będzie większe, możliwe jest utworzenie kolejnego, czwartego stanowiska. Do szczepień powinny się zgłaszać osoby zdrowe, bez objawów jakiejkolwiek infekcji oraz przeciwwskazań. Placówka rusza w środę (5 maja) i będzie czynna codziennie od 8:00 do 18:00, także w soboty i niedziele, tak, by maksymalnie ułatwić mieszkańcom korzystanie ze szczepień.

Na szczepienie można rejestrować się elektronicznie przez konto e-pacjenta, albo telefonicznie: dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989, albo na numery: 536-180-975 i 534-497-529. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00. Dodatkowo, aby zapewnić płynne działanie Powiatowego Punktu Szczepień w Burzynie, poszukiwane są osoby chętne do wykonywania pracy społecznej. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 791- 791-362.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl