„Politycy to kurw*”. Budynek urzędu miasta w Tarnowie oszpecony! [ZDJECIA]

2021-04-21 7:38 Łukasz Grygiel

Pod osłoną noc ktoś wymalował na budynku urzędu miasta w Tarnowie olbrzymi napis „Politycy to kurw*”. Zabytkowa kamienica przy ul. Mickiewicza 2 to główna siedziba prezydenta miasta. Zobaczcie bulwersujące zdjęcia!

W budynku przy ulicy Mickiewicza 2 urzęduje prezydent miasta Tarnowa oraz jego zastępcy. Olbrzymi szpecący napis na elewacji pojawił się w nocy z 20 na 21 kwietnia. Oburzenia nie kryją pracownicy magistratu, którzy po godzinie siódmej przyszli do pracy. W podobnym tonie wyspowiadają się również mieszkańcy miasta.

- Chyba z braku mózgu ktoś takie rzeczy robi! Chuliganka jest wszędzie, na każdym kroku. Lepszą formą protestu byłoby zagłosowanie na polityków, którzy są „lepszymi” politykami. Trzeba jak najszybciej złapać sprawców i ukarać za zniszczenie budynku. Czy da się im przemówić do rozumu? Nie sądzę. Dziś ktoś zrobił to na murze, jutro poderżnie komuś gardło – komentują tarnowianie.

POSŁUCHAJ, CO O WULGARNYM NAPISIE MÓWIĄ TARNOWIANIE

 Sprawą zajmie się tarnowska policja, która zabezpiecza ślady i nagrania z kamer.

- Będziemy robić wszystko, żeby ta osoba została ujawniona i postawiona przed sądem. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby w centrum miasta na budynku urzędu dochodziło do takich rzeczy - mówi Paweł Klimek z policji w Tarnowie.

MÓWI PAWEŁ KLIMEK Z POLICJI W TARNOWIE

Tymczasem miejscy urzędnicy szacują straty. Udało się już wstępnie przejrzeć monitoring.

- Do zdarzenia doszło ok. 2. w nocy. Sprawcą najprawdopodobniej był młody mężczyzna. Miał maskę i był zakapturzony. Policja prowadzi dochodzenie, natomiast nasze służby będą się starały w miarę szybkim tempie usunąć napis - mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa.

POSŁUCHAJ. Mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa

Na razie nie wiadomo, czy śledztwo prowadzone będzie w kierunku wykroczenia czy przestępstwa. Sprawcy może grozić nawet 5 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl