Policyjna AKCJA "Trzeźwy poranek" w regionie tarnowskim. Nie wszyscy KIEROWCY przeszli kontrolę

2022-05-25 10:30
policja - sygnały
Autor: Fleimax/Pixabay/cc0

Od początku maja 2022 roku tarnowscy policjanci zatrzymali już 13 kierujących na podwójnym gazie. We wtorek, 24 maja kolejnych 4. Kontynuowane są cykliczne akcje kontroli trzeźwości na drogach w regionie. W czasie takiej akcji w alkomat dmucha ponad tysiąc zmotoryzowanych. Prawie zawsze znajduje się ktoś, kto nie powinien wsiadać za kółko.

Kolejny (nie)trzeźwy poranek w regionie tarnowskim

Kontynuowane są cykliczne akcje kontroli trzeźwości na drogach w regionie. W ramach kolejnej, tylko we wtorek, 24 maja sprawdzono 1053 zmotoryzowanych. Niestety, 4 z nich nie powinno w ogóle wsiadać za kierownicę. Byli jeszcze pod wpływem alkoholu, który spożywali dzień wcześniej. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a dwóch odpowie za wykroczenie. Rekordzistką okazała się mieszkanka powiatu tarnowskiego.

- Jednym z przykładów nieodpowiedzialnego zachowania jest mieszkanka powiatu tarnowskiego, która w momencie zatrzymania tj. o godzinie 7.30 miała 0,31 mg/l alkoholu czyli półtora promila - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu akcja. W planach są kolejne kontrole trzeźwości we wczesnych godzinach porannych.

Jak dotąd, od początku maja namierzono 13 nieodpowiedzialnych kierowców. Wobec 6 z nich wszczęto postępowania za jazdę w stanie nietrzeźwości, pozostali będą odpowiadać za jazdę po użyciu alkoholu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Czy jesteś BOOMEREM? Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź, czy nie jest z Tobą aż tak źle!

Pytanie 1 z 9
Kim jest Stuu?
Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE