Pojazd zarejestrujesz w nowym miejscu. Będzie nowocześnie i przestronnie [ZDJĘCIA]

2021-05-05 3:22 Łukasz Grygiel

Prace budowlane już mogą ruszyć. Podpisano umowę na modernizację budynku przy ul. Ostrogskich w Tarnowie. Zostanie tam przeniesiony wydział transportu i komunikacji starostwa powiatowego. To pierwszy etap prac. Kiedy zakończenie?

Chodzi o dokończenie budowy i adaptację budynku przy ul. Ostrogskich. Pierwszy etap prac pochłonie prawie 5 mln złotych.

- W ramach inwestycji zostaną utworzone jednoprzestrzenne sale obsługi klienta w poziomie pierwszego i drugiego piętra. Budynek zostanie wyposażony w poczekalnię, archiwum, pokoje biurowe, pomieszczenia socjalne i higieniczno-sanitarne oraz pomieszczenia techniczne. Obiekt zyska elewację, a także zagospodarowane zostanie otoczenie wokół niego - mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Powiat tarnowski budynek w stanie surowym przy ul. Ostrogskich zakupił w 2018 roku. Już kilka lat temu istniała potrzeba przeniesienia tam najbardziej obleganego wydziału w urzędzie.

- Borykamy się z dużymi trudnościami jeśli chodzi o terminowość załatwiania spraw. Nasze pomieszczenia oraz liczba zatrudnionych pracowników uniemożliwiają nam szybką pracę. Druga sprawa, także bardzo istotna, to fakt, że od 2004 roku ilość załatwianych spraw zwiększyła się ponad trzykrotnie. Nie bez znaczenia jest też system CEPiK. Jest bardzo wygodny, ale przy tym pracochłonny. Rejestracja pojazdu trwa nawet pół godziny – dodaje Roman Łucarz.

Dotychczas w siedzibie przy ul. Narutowicza tygodniowo rejestrowanych mogło być500 pojazdów tygodniowo. W nowe siedzibie liczba wzrośnie do nawet 900. Pierwszy etap prac ma zakończyć się w grudniu tego roku. Najwcześniej jednak wydział transportu i komunikacji w nowym miejscu zacznie działać od marca 2022 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl