Pogrzeb

i

Autor: Pixabay

Wiadomości

Pogrzeby bossów narkotykowych z limitem czasu! Państwo chce ograniczyć „huczne uroczystości”

2023-09-30 16:56

Prezydent Chile Gabriel Borić przedstawił projekt ustawy, która ogranicza do 24 godzin czas trwania „na ogół hucznych i ryzykownych” – jak to określa – często nawet trzydniowych uroczystości pogrzebowych bossów narkotykowych, którym „nierzadko towarzyszy przemoc i które od lat terroryzują całe dzielnice miast”.

Prezydencki projekt ustawy ograniczającej „huczne uroczystości pogrzebowe” bossów narkotykowych do 24 godzin

„Jest nie do zaakceptowania, aby uroczystości żałobne przekształcały się w strzelaninę, pokazy ogni sztucznych i burdy. Bez względu na to jak wielki jest smutek po utraconej bliskiej osobie nie możemy dopuścić do tego, aby paraliżowały życie całej dzielnicy, łącznie z odwoływaniem lekcji w szkołach i zamykaniem ulic dla ruchu” – uzasadniał prezydent potrzebę uchwalenia ustawy.

Zgodnie z projektem ustawy prezydenckiej czas trwania uroczystości żałobnych i ceremonii pogrzebowych wspomnianych osób ma zostać w Chile ograniczony do 24 godzin.

Za sprawą wzrostu liczby zabójstw i napadów rabunkowych w niektórych rejonach kraju w ciągu ostatnich lat potrzeba bardziej skutecznej walki z przestępczością zorganizowaną, jak podkreślają chilijskie media, stała się ostatnio w przestrzeni publicznej jednym z najważniejszych tematów.

Według danych chilijskiego Urzędu ds. Zapobiegania Przestępczości liczba zabójstw wzrosła ostatnio w tym kraju i wynosiła 4,7 na 100 tysięcy mieszkańców.

Wprawdzie była znacznie niższa aniżeli przeciętna w Ameryce Łacińskiej, jednakże o 34,3 proc. wyższa niż w ubiegłym roku.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Nawiedzone miejsca w Małopolsce. Historie z nimi związane wywołują ciarki na plecach! [GALERIA]

Jak dobrze pamiętasz kultowe filmy akcji lat 80.? Quiz dla prawdziwych fanów ery VHS!

Pytanie 1 z 10
Kim był John Matrix, w którego w filmie „Commando” wcielił się Arnold Schwarzenegger?
Nastolatkowie wylecieli w powietrze. Kierowca staranował ich na oczach policji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE