Złobek

i

Autor: Łukasz Grygiel

Podwyżka za żłobki wejdzie trochę później

2021-12-28 12:00

Od lutego, a nie od stycznia w Tarnowie wchodzi podwyżka za żłobki.

Opłaty wzrosną aż o 250 złotych - ze 150 do 400 złotych. Jednak rodzice będą mogli starać się o refundację w ramach rządowego programu, która trafi wprost do żłobka. Dlatego urzędnicy uspokajają, że rodzice w żaden sposób nie odczują podwyżki. Podwyżka wchodzi od lutego, by rodzice mieli czas na poskładanie wniosków o zwrot kosztów. Dodajmy, że na drugie i kolejne dziecko, między 12 i 36. miesiącem życia, rodzice będą mogli dostać po 500 złotych przez dwa lata lub tysiąc przez rok. Wówczas sami mogą dysponować tą kwotą. Dzięki podwyżce za żłobki do kasy miejskiej wpłynie dodatkowe ponad milion złotych z budżetu państwa.

QUIZ. Powiedzenia do zjedzenia. Vol. 2 - uzupełnij słowa i sprawdź się w kulinarnych powiedzonkach!

Pytanie 1 z 29
Być bardzo delikatnym wobec kogoś, to obchodzić się z nim jak z:

- My ze swej strony jako Urząd Miasta i Zespół Żłobków będziemy wspierać rodziców pod kątem przyjmowania wniosków, uruchomimy w żłobkach punkty, które pomogą rodzicom w złożeniu wniosków. Od 1 kwietnia będzie wypłata dofinansowania na pierwsze dziecko z nadpłatą od 1 stycznia – tłumaczy Dorota Krakowska, wiceprezydent Tarnowa.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Poradnik Zdrowie: jak COVID-19 wpływa na problemy żołądkowe u dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE