Podejrzany o dokonanie ZBRODNI w Borzęcinie w rękach polskiego wymiaru sprawiedliwości. Usłyszał ZARZUTY

2022-05-23 14:30
Sąd w Tarnowie
Autor: Tomasz Piszczek

Trzy lata trwały starania polskiego wymiaru sprawiedliwości o ekstradycję Czesława K. Mężczyzna jest podejrzewany przez tarnowską prokuraturę o zabójstwo swojej żony Grażyny K. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Brytyjska policja zatrzymała Czesława K. w lipcu 2019 r. Dopiero teraz londyński sąd zgodził się na przekazanie go stronie polskiej.

Podejrzany o zamordowanie żony trafił do Polski

Po trzech latach starań Prokuraturze Okręgowej w Tarnowie udało się przekonać brytyjski wymiar sprawiedliwości do przekazania Czesława K. w ręce polskich śledczych. Mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie swojej żony Grażyny K. Zatrzymano go w Londynie w lipcu 2019 roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez sąd w Tarnowie. Od tego czasu Czesław K. przebywał w brytyjskim areszcie i trwały starania o jego wydanie stronie polskiej. Dopiero 12 maja b.r. sąd w Londynie zgodził się na ekstradycję podejrzanego.

- W ubiegłym tygodniu mężczyzna został przewieziony do Polski, gdzie prokuratura przedstawiła mu zarzut zabójstwa jego żony, Grażyny K.; został on przesłuchany w charakterze podejrzanego. Śledczy planują przeprowadzenie kolejnych czynności dowodowych; chcą m.in. zasięgnąć specjalistycznych ekspertyz kryminalistycznych. Wszystko po to, żeby zakończyć sprawę zabójstwa kobiety, której ciało - po wielotygodniowych poszukiwaniach - odnaleziono w rzece Uszwica w miejscowości Bielcza (pow. brzeski) - czytamy w komunikacie Polskiej Agencji Prasowej.

Przypomnijmy, z ustaleń śledczych wynika, że do zabójstwa Grażyny K. doszło w nocy z 3 na 4 stycznia 2019 roku w Borzęcinie w powiecie brzeskim. Kobieta przez blisko dwa miesiące była poszukiwana. Jej ciało wyłowiono z rzeki Uszwica 28 lutego 2019 roku, kilka kilometrów od rodzinnego domu.

Prokuratura nie zdradza, czy Czesław K. przyznał się do zarzucanych mu czynów i jakie złożył wyjaśnienia. Grozi mu dożywocie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Dokończ sławny cytat, który zmienił świat! Ekstremalnie trudny test! 8/10 tylko dla orłów

Pytanie 1 z 10
Józef Małgorzewski, Polskie Radio: "A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia..."
Najtańsze wakacje w 2022 roku
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE