stadion

i

Autor: Pixabay / Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Podczas meczu w Niecieczy ukradł mikrofon jednej ze stacji telewizyjnych. Wszystko nagrała kamera

2023-03-01 10:13

Podczas jesiennej kolejki Fortuna 1. Ligi na Stadionie Sportowym Bruk-Bet Termalica w Niecieczy doszło do nietypowego zdarzenia. Jeden z kibiców, przekonany o tym, że jest nierozpoznawalny, zabrał pozostawiony na stoliku mikrofon ogólnopolskiej stacji telewizyjnej, po czym opuścił miejsce piłkarskich rozgrywek. Sprawca został zidentyfikowany dopiero kilka miesięcy później, a pomogło w tym nagranie ze stadionowego monitoringu.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży sprzętu dziennikarskiego

Jeden z kibiców, obecnych podczas meczu jesiennej kolejki Fortuna 1. Ligi na Stadionie Sportowym Bruk-Bet Termalica w Niecieczy, dopuścił się kradzieży sprzętu dziennikarskiego, należącego do ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Jego łupem padł mikrofon wraz z nadajnikiem i osłoną przeciwwietrzną. Telewizja oszacowała stratę na 16 tysięcy złotych, a zawiadomienie w tej sprawie trafiło do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Żabnie. Identyfikacja sprawcy nie okazała się jednak prosta. Jego tożsamość udało się ustalić dopiero po upływie kilku miesięcy od zdarzenia.

Policjanci z Żabna najpierw zabezpieczyli stadionowy monitoring. Zapisane na nim nagranie wskazywało, że sprawcą kradzieży jest mężczyzna, który w toku prowadzonego postępowania okazał się zamieszkałym w Krakowie kibicem drużyny przyjezdnej. Mundurowi z Żabna, po dokonaniu identyfikacji, zwrócili się o pomoc w zatrzymaniu podejrzanego do policjantów jednego z krakowskich komisariatów. Podczas przeszukania mieszkania 42-latka odnaleziono w nim skradziony sprzęt dziennikarski. Mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży, za który będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Żołnierze Wyklęci - ile nazwisk znasz?

Pytanie 1 z 10
Gdzie działał oddział Danuty Siedzikówny "Inki"?
Przedwojenne miss. Tragiczne losy najpiękniejszych Polek. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE