Poczta na os. Westerplatte zlikwidowana! Mieszkańcy są zawiedzeni: Nie każdy potrafi płacić rachunki przez internet

2021-05-04 9:04 Łukasz Grygiel
Poczta na os. Westerplatte jest zlikwidowana
Autor: Łukasz Grygiel Dyskont spożywczy wypowiedział umowę najmu Poczcie Polskiej

By zapłacić rachunki za prąd i gaz trzeba pokonać nawet dwa kilometry. Poczta Polska zlikwidowała mieszkańcom osiedla Westerplatte w Tarnowie jedyny taki punkt. Oburzenia nie kryją seniorzy, którym jest ciężko.

Mieszkańcy osiedla Westerplatte stracili jedyną pocztę w okolicy. Punkt mieszczący się w budynku dyskontu spożywczego przy ul. Marynarki Wojennej 5A. został zlikwidowany. Mieszkańcy nie kryją oburzenia, bo wielu z nich to właśnie tam opłacało comiesięczne rachunki.

- To jest bardzo dużo osiedle i mieszka tu mnóstwo starszych i niepełnosprawnych osób. Dla nich jest to duże obciążenie. Wszyscy mieli tu najbliżej, żeby opłacić prąd czy gaz. Nie wszyscy potrafią płacić rachunki przez internet. Teraz każą nam chodzić do punktu poczty przy ul. Granicznej. Piechotą to nawet 25 minut. Tam są tylko dwa okienka. Nie każdy ma tyle czasu i siły, by jechać tam autobusem. Tam są ogromne kolejki, niedawno panie, które stały przede mną rezygnowały i szły do domu, bo trzeba było czekać nawet pół godziny – mówią mieszańcy osiedla Westerplatte.

POCZTA NA OSIEDLU WESTERPLATTE ZLIKWIDOWANA. POSŁUCHAJ, CO MÓWIĄ MIESZKAŃCY
Wyprowdzka poczty
Autor: Łukasz Grygiel Niebawem dyskont spożywczy zostanie rozbudowany

Powodem likwidacji punktu pocztowego przy ul. Marynarki Wojennej jest wypowiedzenie umowy najmu. Tamtejszy dyskont spożywczy poszerza swoją działalność i rozbudowuje swój sklep.- Powód zawieszenia działalności punktu pocztowego jest niezależny od nas. Mieszkańcom pozostaje korzystać z najbliższych punktów przy ul. Granicznej Promiennej, Alei Jana Pawła II oraz przy ul. Błonie – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowa Poczty Polskiej.

Na razie nie wiadomo, czy Poczcie Polskiej uda się znaleźć odpowiedni lokal na os. Westerplatte.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl