PKO BP Ekstraklasa: Słonie inaugurują sezon w Niecieczy. Rywalem Stal Mielec

2021-07-23 11:30
Stadion w Niecieczy
Autor: Tomasz Piszczek Pierwszy gwizdek na stadionie w Niecieczy o godzinie 18:00

Kibice na ten dzień czekali 3 lata. Tyle trwały starania piłkarzy Bruk-Betu Termalici Nieciecza o powrót do PKO BP Ekstraklasy. W inauguracyjnym meczu sezonu, 23 lipca 2021 roku o godzinie 18:00 Słonie zmierzą się ze Stalą Mielec. Obi drużyny będą chciały wypaść jak najlepiej. Kto pierwszy strzeli gola? Jaki będzie końcowy wynik?

Trudny powrót do PKO Ekstraklasy

Aż trzy lata zajęło piłkarzom Bruk-Betu Termalici Nieciecza wywalczenie kolejnego awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy. W tym czasie ten cel próbowało zrealizować pięciu trenerów: Jacek Zieliński, Marcin Kaczmarek, Piotr Mandrysz i Waldemar Piątek. Udało się dopiero Mariuszowi Lewandowskiemu. Przez większość poprzedniego sezonu Fortuna 1. Ligii Słonie były liderem rozgrywek. Z 34 spotkań wygrali aż 18, a 11 zremisowali. 1. miejsce pomarańczowi stracili dopiero pod koniec ligowej rywalizacji na rzecz Radomiaka Radom. To jednak nie przeszkodziło im w zapewnieniu sobie bezpośredniego awansu podczas ostatniego meczu. Wkrótce po zakończeniu świętowania sukcesu rozpoczęły się poszukiwania piłkarzy, którzy zapewnią dobre wyniki w PKO BP Ekstraklasie.

Transfery beniaminka

Do klubu w Niecieczy przyszło, lub powróciło z wypożyczenia aż ośmiu zawodników. Do najbardziej spektakularnych transferów należy zaliczyć powrót do PKO BP Ekstraklasy Adama Hlouska, który przez cztery lata gry w Legii Warszawa wywalczył trzy Mistrzostwa Polski, a ostatnio reprezentował barwy 1.FC Kaiserslautern. Wsparciem dla formacji defensywnej na pewno jest też pozyskanie z Podbeskidzia Bielska Biała Filipa Modelskiego. Kibice na pewno sporo obiecują sobie również po transferze Murisa Mesanovicia, który w poprzednim sezonie strzelał gole w tureckiej ekstraklasie. A wśród powracających do drużyny Słoni wyróżnić należy na pewno Ernesta Terpiłowskiego, który zdobywał doświadczenie w Górniku Polkowice. Klub opuścił natomiast Dawid Kalisz, a Bartosz Snopczyński został wypożyczony do Stali Rzeszów.

Cel - utrzymanie w gronie najlepszych

Mariusz Lewandowski pozostał na stanowisku trenera Bruk-Betu Termalici Nieciecza, mimo że kusili go również działacze Zagłębia Lubin. Jak trener ma doświadczenie w prowadzeniu drużyny ekstraklasowej. W przeszłości był szkoleniowcem właśnie zespołu Miedziowych. Kadra, którą dysponuje w Niecieczy ma na pewno potencjał, żeby rywalizować i strzelać gole każdemu rywalowi. Na inaugurację Słonie zmierzą się ze Stalą Mielec, która w poprzednim sezonie zajęła 15. miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Na środku jej obrony gra dobrze znany z występów w Niecieczy Hiszpan Jonathan de Amo Perez. Trener Lewandowski z optymizmem patrzy na start nowego sezonu – Chcemy wygrać, dobrze zagrać i jak najlepiej zacząć zmagania. Jesteśmy do tego przygotowani - powiedział w wywiadzie dla mediów klubowych. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Ale afera. Policja dorwała ducha w galerii w Warszawie. Ten człowiek nie żyje od roku