Nietypowe znalezisko na dachu w Tarnowie

Pistolet maszynowy ukryty w centrum Tarnowa. Obok magazynek i amunicja

2023-03-18 13:36

Komenda Miejska Policji w Tarnowie poinformowała o nietypowym znalezisku, jakiego dokonano w samym centrum miasta. W jednej z remontowanych kamienic odnaleziono pistolet maszynowy. Broń została już zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Nadzór nad czynnościami sprawuje prokuratura.

Broń zabezpieczyła już policja

Tarnowska policja poinformowała o nietypowym znalezisku w remontowanej kamienicy w centrum miasta. Mowa o pistolecie maszynowym MP-40. To broń, która była produkowana w nazistowskich Niemczech w czasie II wojny światowej.

Pistolet był ukryty na belkach nośnych dachu. Obok znajdował się magazynek oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji kalibru 9 mm. O całym zajściu mundurowych powiadomił kierownik firmy remontowej, celem rozpoznania nietypowego znaleziska.

Broń została wyprodukowana w 1941 roku, najprawdopodobniej w Niemczech. Ukryty przedmiot został zabezpieczony do postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Nadzór nad czynnościami sprawuje prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

Po zakończonym postępowaniu zapadnie decyzja co do dalszych losów pistoletu maszynowego. Są dwa wyjścia – albo trafi do muzeum, albo zostanie zniszczony.

Na PGE Narodowym wielkie przygotowania. Tak wygląda układanie murawy na boisku

Quiz. Co wiesz o ciastkach i ciasteczkach?

Pytanie 1 z 10
Ciasto, którego głównym składnikiem są jabłka to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE