Czy we wtorek piłkarze ZKS Unii Tarnów będą cieszyć się z awansu do 3. ligi?

Autor: ZKS Unia Tarnów

Piłka nożna: Czy Jaskółki wywalczą awans do 3. ligi? Rewanż we wtorek w Tarnowie

2021-06-28 15:00

We wtorek 28 czerwca rozstrzygnie się, która drużyna z Małopolski awansuje do 3. Ligi. Rywalizacja toczy się między ZKS Unią Tarnów, która zwyciężyła rozgrywki na wschodzie województwa oraz drużyną Wiślan Jaśkowice. W sobotę 26 czerwca w Skawinie rozegrano pierwsze z dwóch spotkań. 2 do 1 wygrali gospodarze tamtego meczu. Prawo gry na szczeblu centralnym zapewni sobie jednak zwycięzca dwumeczu.

Trzeba gonić rywali

W sobotnim meczu w Skawinie drużyna Wiślan Jaśkowice była na pewno bardziej skuteczna. W piętnaście minut pierwszej połowy wypracowała sobie dwie sytuacje, które na bramki zamieniali Mateusz Lampart i Michał Kowalik. Mimo starań i wielu sytuacji w polu karnym rywali podopiecznym trenera Daniela Bartkowskiego nie udało się do przerwy zmienić rezultatu. Do szatni drużyny schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 2:0.

Po zmianie stron piłkarze Unii Tarnów kontynuowali ataki na bramkę Wiślan. W 51 minucie meczu kontaktową bramkę strzela Artur Biały. Jaskółki coraz odważniej napierają na rywali, ale znów brakuje skuteczności i po końcowym gwizdku na tablicy widnieje wynik 2 do 1 dla Wiślan. To oznacza, że losy awansu rozstrzygną się w Tarnowie.

Decydujące starcie na stadionie w Mościcach

Rywalizacja, której stawką jest awans do 3. Ligi rozstrzygnie się we wtorek, 29 czerwca na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach. Pierwszy gwizdek meczu rewanżowego zaplanowano o godzinie 18:00. Aby myśleć o awansie Jaskółki muszą poprawić skuteczność w ataku. Dobra wiadomość dla gospodarzy jest jednak taka, że w tym spotkaniu trener Daniel Bartkowski będzie mógł skorzystać ze wszystkich napastników, także Łukasza Popieli i Wiktora Putina, którzy nie zagrali w sobotę w Skawinie.

Quiz. Ekranizacje szkolnych lektur. Czy pamiętasz, kto w nich zagrał?