Pierwsze szczepienia 5 maja! Rusza Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie [AUDIO]

2021-04-26 15:46

Jest decyzja. W środę 5 maja ruszą szczepienia w ziemskim powiecie tarnowskim. Tego dnia rozpocznie działalność Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie koło Tuchowa. Na trzech stanowiskach każdego dnia będzie można zaszczepić około trzystu chętnych osób. Już można się rejestrować.

Wszystko już dopięte na ostatni guzik. Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie czeka na pierwszych chętnych do przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19. W pierwszej partii dawek, które będą podawane w punkcie zlokalizowanym w miejscowym Domu Kultury, znalazła się szczepionka firmy Pfizer. Zainteresowani już mogą się rejestrować. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie.

POSŁUCHAJ: O szczepieniach powszechnych w Burzynie mówi Marek Kołdras z Centrum Zdrowia Tuchów

- Zostały wydzielone trzy stanowiska, a właściwie całe ciągi, na których będzie się odbywała z jednej strony kwalifikacja do tych szczepień, a za chwilę samo szczepienie. No i są jeszcze wyznaczone miejsca, na których każdy zaszczepiony będzie czekał te ustawowe 15 minut, na wypadek, gdyby rzeczywiście miały jakieś niepokojące efekty wystąpić po podaniu szczepionki. Natomiast pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, kiedy przeprowadzali na miejscu w Burzynie kontrolę, zapytali o możliwość utworzenia dodatkowych stanowisk. Centrum Zdrowia Tuchów, które odpowiada za medyczny wymiar całej operacji zadeklarowało, że przynajmniej jeszcze jeden, czyli czwarty punkt będzie można utworzyć, gdyby była taka potrzeba – relacjonuje Marek Kołdras z Centrum Zdrowia Tuchów.

Tydzień szczepień powszechnych

Osoby chętne do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 w punkcie w Burzynie już mogą rejestrować się telefonicznie. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami: - 536 180 975 - 534 497 529

Docelowo, w Punkcie Szczepień Powszechnych w Burzynie będzie można szczepić około 300 pacjentów dziennie. W jednym pomieszczeniu chętni będą wypełniali ankietę i przygotowywali się do szczepienia, wewnątrz będzie prowadzona kwalifikacja, no i na koniec samo szczepienie, oraz kwadrans oczekiwania po szczepieniu. Pomieszczenia w budynku Domu Kultury umożliwiają wychodzenie na drugą stronę obiektu, bez konieczności kontaktu z osobami oczekującymi dopiero w kolejce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl