Ciekawostki

Piekło, Syberia, Betlejem. Najdziwniejsze nazwy miejscowości w Małopolsce! [GALERIA]

2023-09-10 17:31

Najzabawniejsze nazwy miejscowości w Małopolsce. W Polsce jest mnóstwo zabawnych nazw, ale województwo małopolskie jest pod tym względem szczególnym obszarem. Spoglądając na tablice z niektórymi nazwami nie sposób zachować powagę. To w końcu w Małopolsce znajduje się Piekło, Syberia, Betlejem, Paryż czy Ameryka. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie aż 30 nazw miejscowości, które rozbawią Was do łez. Znajdziecie je w naszej galerii!

Małopolska. Nazwy tych miejscowości rozbawię cię do łez!

Małopolska składa się z 62 miast i 1835 wsi. Podróżując drogami województwa małopolskiego można natknąć się na wiele miejscowości o nietypowych nazwach. To właśnie tutaj znajdziemy Piekło, Syberię, Betlejem, Paryż czy Amerykę. Przekonamy się również, że Kraków musi niekoniecznie oznaczać stolicę Małopolski. Pewne nazwy, w związku z ich specyficznym, niekiedy wręcz pikantnym nazewnictwem, niewątpliwie wprowadzą w zakłopotanie niejednego podróżnika.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 30 nazw małopolskich miejscowości, które są nie tylko zabawne, ale również niezwykle oryginalne. Sprawdźcie je wszystkie w naszej galerii!

Piekło, Syberia, Betlejem. Oto najzabawniejsze nazwy miejscowości w Małopolsce! [GALERIA]

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz polskie zespoły metalowe? Quiz dla fanów ciężkich brzmień

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą heavymetalowej grupy Turbo założonej w 1980 roku?
Eska Summer City Olsztyn! Odlotowa jazda… Tor Kartingowy Kormoran
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE