pepsi nowe logo

i

Autor: Pixaby

Zakupy

Pepsi będzie mieć nowe logo. Jak będzie wyglądać puszka?

2023-05-06 17:07

Pepsi, jedna z najpopularniejszych marek napojów, która obchodzi w tym roku 125. rocznicę swojego powstania, zmienia logo. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 2008 roku. Nowy logotyp zachowuje czerwono-biało-niebieskie barwy pasków, ale nazwa jest umieszczona wewnątrz kultowego „globusu”. Odświeżeniu uległa również czcionka. Napis ma czarny kolor i jest pogrubiony. Pepsi nawiązuje w ten sposób do warstwy wizualnej, która towarzyszyła marce w latach 90-tych.

Nowe logo Pepsi. Nawiązuje do stylistyki z lat 90-tych

Pepsi z okazji 125. rocznicy swojego istnienia zmienia logo. Kultowa marka, która od początku swojej działalności stara się podążać za trendami panującymi w popkulturze i wychodzić na przeciw oczekiwaniom konsumentów, tym razem powraca do stylistyki z lat 90-tych. Nowy logotyp jest oczywiście wierny reprezentatywnym barwo, na które składają się czerwone, białe i niebieskie paski. Kluczową modyfikacją jest natomiast umieszczenie napisu „Pepsi” wewnątrz „globusa”, w centralnej części planszy, na białym pasku. Odświeżona czcionka jest czarna i pogrubiona. Mocno wyeksponowane litery z pewnością wpłyną na widoczność napisu.

Pepsi zaprezentowało nowe logo i wizualizację marki we wtorek, 28 marca 2023 roku. Odświeżona wersja kultowego „globusa” zostanie wprowadzona w Ameryce Północnej jesienią bieżącego roku. Natomiast konsumenci z pozostałych kontynentów będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Nowy logotyp zadebiutuje na świecie dopiero w 2024 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Sobotnia ortografia. Najtrudniejsze polskie słowa. Czy wiesz, co oznaczają?

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy z wysokiego C! Co oznacza słowo... egzegeza?
SŁYNNY JUDOKA WIŁKOMIRSKI: Czy Polska DOCZEKA SIĘ MEDALU IO w Paryżu? | Andrzej Kostyra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE